Zavrieť

Porady

Vznik občianstva SR v priebehu kal.roka

Prosím o radu.
Pracovník sa presťahoval z Čiech na Slovensko v mesiaci marec 2006. Mal dovtedy dve občianstva: slovenské aj české. V marci české občianstvo skončil a ostalo mu len občianstvo slovenské. Trvalý pobyt má od marca na Slovensku. Od marca je na Slovensku aj zamestnaný.
Je možné urobiť u zamestnávateľa ročné zúčtovanie dane alebo si musí podať sám daňové priznanie typ A?
Môže sa uplatniť celá nezdaniteľná čiastka 90816,- Sk alebo iba jej alikvotná časť?
Mám z toho trochu chaos, ešte som sa s takýmto prípadom nestretla a neviem ani na porade nájsť nič podobné.
Vopred Vám ďakujem za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    oluska_1 Pozri príspevok
    Prosím o radu.
    Pracovník sa presťahoval z Čiech na Slovensko v mesiaci marec 2006. Mal dovtedy dve občianstva: slovenské aj české. V marci české občianstvo skončil a ostalo mu len občianstvo slovenské. Trvalý pobyt má od marca na Slovensku. Od marca je na Slovensku aj zamestnaný.
    Je možné urobiť u zamestnávateľa ročné zúčtovanie dane alebo si musí podať sám daňové priznanie typ A?
    Môže sa uplatniť celá nezdaniteľná čiastka 90816,- Sk alebo iba jej alikvotná časť?
    Mám z toho trochu chaos, ešte som sa s takýmto prípadom nestretla a neviem ani na porade nájsť nič podobné.
    Vopred Vám ďakujem za všetky rady.
    Pokiaľ nemal iné príjmy na slovensku tak mu môžete vykonať RZD a uplatní si aj celý odpočet vo výške 90.816

    Mal príjmy aj v čechách tak lepšie bude DP
    Naposledy upravil katkaj : 14.03.07 at 14:10

    oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

    oluska_1
    Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď.
    Naposledy upravil oluska_1 : 14.03.07 at 09:22

    oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

    oluska_1
    Doplňujem ešte otázku:
    Je na to aj nejaký "paragraf" alebo predpis, na základe ktorého vlastne okrem žiadosti o RZD netreba predkladať zamestnávateľovi nič (iné príjmy v SR nemal). Alebo treba k žiadosti priložiť ešte nejaký iný doklad, keďže nebol zamestnancom počas celého roka?

    oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

    oluska_1
    Ja ešte otravujem s doplňujúcou otázkou.
    Je na to aj nejaký "paragraf" alebo predpis, na základe ktorého vlastne okrem žiadosti o RZD netreba predkladať zamestnávateľovi nič (iné príjmy v SR nemal). Alebo treba k žiadosti priložiť ešte nejaký iný doklad, keďže nebol zamestnancom počas celého roka?
    Ak treba na odpoveď doplniť ešte nejaké ďalšie údaje - doplním.
    Vopred vďaka za odpoveď.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    oluska_1 Pozri príspevok
    Ja ešte otravujem s doplňujúcou otázkou.


    Ak treba na odpoveď doplniť ešte nejaké ďalšie údaje - doplním.
    Vopred vďaka za odpoveď.
    Mal počas roka 2006 ešte aj iné príjmy? Napríklad v Čechách ?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    oluska_1 Pozri príspevok
    Do marca bol zamestnaný v ČR ako občan ČR.



    idem to ešte naštudovať
    Naposledy upravil katkaj : 14.03.07 at 14:11

    oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

    oluska_1
    S týmto mám problém aj ja. Ale dostala som na vyriešenie iba situáciu na Slovensku. Tu mi nie je jasné, čo treba predložiť zamestnávateľovi, keďže u neho poberal príjem iba časť roka. Treba tam niečo dokladať na ten zvyšný čas v roku (1.-2.mesiac) kedy mal dvojité občianstvo?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    oluska_1 Pozri príspevok
    S týmto mám problém aj ja. Ale dostala som na vyriešenie iba situáciu na Slovensku. Tu mi nie je jasné, čo treba predložiť zamestnávateľovi, keďže u neho poberal príjem iba časť roka. Treba tam niečo dokladať na ten zvyšný čas v roku (1.-2.mesiac) kedy mal dvojité občianstvo?

    kedže má už slovenské občiastvo a mal aj príjem v čechách tak mi to vychádza že najlepšie bude keď si podá na Slovensku DP za všetky príjmy.
    Ale poprosím poraďákov aby to ešte odsúhlasili lebo už mám v tom trochu chaos

    oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

    oluska_1
    Príjem v ČR mal ako občan ČR.
    To je riadne "zmotané", ja keď sa do niečoho "zamotám", tak to stojí za to.
    Ďakujem za každú pomoc.

    oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

    oluska_1
    Nevie nám nikto z poraďákov pomôcť "rozmotať toto klbo"?
    Už sa s tým "trápime" dve.
    Nikto ste sa nestretol s daňovým priznaním resp. s RZD niekoho, kto sa na Slovensko prisťahoval v priebehu roka a na konci roku robil daňové priznanie alebo mu zamestnávateľ robil RZD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.