Zavrieť

Porady

je to spravne?

Ahojte oblubenci.
Chcela by som sa vas opytat, ak mam v pracovnej zmluve napisane hrubu mzdu 13.000,- sk mozem dostat pri navsteve lekara a dovolenky aj 12.867,-Sk?
Dakujem velmi pekne za vsetky odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    denisamka Pozri príspevok
    Ahojte oblubenci.
    Chcela by som sa vas opytat, ak mam v pracovnej zmluve napisane hrubu mzdu 13.000,- sk mozem dostat pri navsteve lekara a dovolenky aj 12.867,-Sk?
    Dakujem velmi pekne za vsetky odpovede
    Samozrejme, záleží ako Ti vyšiel priemer na dovolenku - a koľko je pracovných dní v mesiaci (pri mesačnej mzde sa počíta denná mzda podielom mesačnej mzdy a počtu pracovných dní spolu so sviatkami).

    JankaV je offline (nepripojený) JankaV

    JankaV
    Mám nového zamestnanca, mesačný plat 10500 Sk, nastúpil 3.4.2007, odpracoval 18 dní tak počítam: 18 dní +2 Sv.
    18 dní x 8 hod = 144 hod = 9000 Sk
    2 Sv = 10500/21 dní= 500 Sk na deň z toho 500/8 hod = 62,50 Sk na hod.

    [hore] 62,50*8*2


    1000 Sk.
    Prosím skúsenejších, robím to dobre?

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    Výpočet je správny. V podstate mu za odbobie od 03.04.07 do 30.04.07 vyjde hrubá mzda 10 000,- Sk, odvody 1 340, základ dane 8 660, Sk, ak má podpísané vyhlásenie uplatňuje sa nezdaniteľná čiastka 7 968,- Sk, daň mu vyjde 409,- Sk (ak nemá DB) a čistá mzda je 9 069,- Sk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.