Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

http://thenuclearworldwar.com/usa.html



Prosím, mohol by mi niekto poradiť, či to je správne ?
Príjem 88.840,-
Výdaj 40% - 35536,-
odovdy neboli žiadne
základ dane 53.304,-
na daňovníka - neviem či treba uviesť 90.815,- Sk alebo len do výšky základu dane t.j. 53.304,- Sk ???
a druhá otázka :daňovník má 3 deti, može si uplatniť na ne daňový bonus, aj keď mu výjde daň 0,- Sk ???.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    arpad Pozri príspevok
    http://thenuclearworldwar.com/usa.html



    Prosím, mohol by mi niekto poradiť, či to je správne ?
    Príjem 88.840,-
    Výdaj 40% - 35536,-
    odovdy neboli žiadne
    základ dane 53.304,-
    na daňovníka - neviem či treba uviesť 90.815,- Sk alebo len do výšky základu dane t.j. 53.304,- Sk ???
    a druhá otázka :daňovník má 3 deti, može si uplatniť na ne daňový bonus, aj keď mu výjde daň 0,- Sk ???.
    na daňovníka si uplatní 90.816.

    Príjem mal väčší ako 42450 takže si môže uplatniť aj daňový bonus ktorý mu DÚ vyplatí

    randy je offline (nepripojený) randy

    randy
    zdravím Vás... prvý krát robím daňové priznanie.. je mi jasné, že pre profíkov ako ste Vy je to malina, to ja mam v tom totálny chaos.. čím viac čítam, tým sa mi to zdá komplikovaniejšie... prosím, poviete mi, či to vôbec robím správne?
    manželkine príjmy (hrubá mzda) 21 680,--
    majú štyri deti (6 480,-- x 4) 25 920,--
    daňovníkov príjem zo záv. činnosti 11 385,-(hrubá mzda, odvod 1 528,-)
    jeho príjem zo živnosti 159 857,--
    paušálne výdavky (60%)+ odvod(8694,-) 104 608,--

    teda čiastkové základy dane 65 106,--
    NčZD - 90 816,--
    NčZD na manželku - 69 136,--
    základ dane 0,--
    daň 0,--
    a uplatním si len daňový bonus....

    je to dobre, alebo????? prosím, poradte mi....
    a ked som už tu, ako zistim, kam v danovom píšem nulu a kam vobec nič??

    monibo je offline (nepripojený) monibo

    monibo
    Ak mal príjmy aj zo závislej činnosti, podľa mňa si nemôže uplatniť paušálne výdavky 60%, ale len 40%, ale nech sa vyjadria aj ostatní.

    randy je offline (nepripojený) randy

    randy
    Ide o remeselnú živnosť (stolár).... Ale je problém v tom, že bol zamestnancom prvé 2 mesiace a mal príjem??? možem teda nechať tých 60 % ????
    a inak to je dobre??? nie je možné, aby mu vznikol preplatok?????

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    randy Pozri príspevok
    zdravím Vás... prvý krát robím daňové priznanie.. je mi jasné, že pre profíkov ako ste Vy je to malina, to ja mam v tom totálny chaos.. čím viac čítam, tým sa mi to zdá komplikovaniejšie... prosím, poviete mi, či to vôbec robím správne?
    manželkine príjmy (hrubá mzda) 21 680,--
    majú štyri deti (6 480,-- x 4) 25 920,--
    daňovníkov príjem zo záv. činnosti 11 385,-(hrubá mzda, odvod 1 528,-)
    jeho príjem zo živnosti 159 857,--
    paušálne výdavky (60%)+ odvod(8694,-) 104 608,--Ak može uplatniť 60% tak výdavky 95 914,-neviem prečo píšeš plus odvody,má byť mínus zaplatené odvody 8694,--Zákl.dane zo živnosti-55 248,-

    teda čiastkové základy dane 65 106,-- 65 106,-
    NčZD - 90 816,--
    NčZD na manželku - 69 136,-
    základ dane 0,--
    daň 0,--
    a uplatním si len daňový bonus.... ÁNO

    je to dobre, alebo????? prosím, poradte mi....
    a ked som už tu, ako zistim, kam v danovom píšem nulu a kam vobec nič??
    Prázdne riadky sa nevypĺňajú.Skontroluj si potvrdenie o príjme od zamestnávateľa,ak tam máš čiastkový základ dane 9 857,-tak je to O.K

    randy je offline (nepripojený) randy

    randy
    v tom prípade to je dobre.... vrelá vďaka... je fajn, že sa mám kde opýtať.... zas ste mi raz veľmi pomohli....
    prajem Vám krásny deň...

    monibo je offline (nepripojený) monibo

    monibo
    Nedá mi reagovať na tých 60%. Podľa mňa ak živnostník vykonáva remeselnú živnosť, ale okrem príjmov z remeselnej živnosti má príjmi aj zo závislej činnosti, tak si nemôže uplatňovať 60%, ale iba 40%. Alebo sa mýlim?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    monibo Pozri príspevok
    Nedá mi reagovať na tých 60%. Podľa mňa ak živnostník vykonáva remeselnú živnosť, ale okrem príjmov z remeselnej živnosti má príjmi aj zo závislej činnosti, tak si nemôže uplatňovať 60%, ale iba 40%. Alebo sa mýlim?
    Áno,mýliš sa,zo živnosti može použiť paušál.výdavky.

    monibo je offline (nepripojený) monibo

    monibo
    Viem, že môže použiť paušálne výdavky, ale minulý rok mal môj manžel príjmy aj zo zamestnania aj zo živnosti. Uplatnil si 60%, lebo má remeselnú živnosť. Dala som si to skontrolovať jednému účtovníkovi, ktorý má účtovnú firmu a tam mi to opravili s tým, že si môže uplatniť len 40% a že 60% by si mohol uplatniť pokiaľ by nemal žiadne iné príjmy. Tak neviem.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    monibo Pozri príspevok
    Viem, že môže použiť paušálne výdavky, ale minulý rok mal môj manžel príjmy aj zo zamestnania aj zo živnosti. Uplatnil si 60%, lebo má remeselnú živnosť. Dala som si to skontrolovať jednému účtovníkovi, ktorý má účtovnú firmu a tam mi to opravili s tým, že si môže uplatniť len 40% a že 60% by si mohol uplatniť pokiaľ by nemal žiadne iné príjmy. Tak neviem.

    Daňovník, ktorý vykonáva remes.živnosť a bude zároveň dosahovať príjmy z tejto činnosti, nemôže mať kombinovane aj príjmy z inej živnosti alebo vôbec príjmy z podnikania podľa § 6 ods.1 alebo z inej samostat.zárobkovej činnosti podľa § 6 ods.2. Môže však dosiahnuť kombináciu týchto príjmov s príjmami z prenájmu § 6 ods.3 alebo iných druhov príjmov, napr.zo závislej činnosti § 5 alebo príjmy z kapitálového majetku § 7 alebo ostatné príjmy § 8. Výdavky % však nesmie uplatniť ak je platiteľom dane z pridanej hodnoty počas celého zdaň.obdobia.

    Z uvedeného vyplýva, pokiaľ má príjmy zo závislej činnosti § 5 môže si uplatniť 60% výdavky.

    monibo je offline (nepripojený) monibo

    monibo
    Ďakujem za odpoveď. A ak mal príjmy zo zahraničia a z remeselnej živnosti, tak si tiež môže uplatniť paušálne výdavky vo výške 60%?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.