Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie zdrav. odvodov

Ahojte, nevie mi niekto poradit, na akej stranke najdem tlaciva na rocne zuctovanie zdravotnych odvodov, presnejsie pre apollo zdravotnu poistovnu? Dakujem
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
anabella Pozri príspevok
Ahojte, nevie mi niekto poradit, na akej stranke najdem tlaciva na rocne zuctovanie zdravotnych odvodov, presnejsie pre apollo zdravotnu poistovnu? Dakujem
Nove tlačiva na RZ ZP na rok 2006 ešte nie sú, jednie tlačiva z r.2005. Na stranke www.apollo.sk skús.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Dnes ešte asi na žiadnej,ak hľadáš tlačivá na rok 2006 ešte neboli ani schválené.
0 0
anabella anabella

anabella je offline (nepripojený) anabella

Ja potrebujem na rok 2005, dakujem za rady ste zlati
0 0
jamajka jamajka

jamajka je offline (nepripojený) jamajka

No a je to tu. Ministerstvo zdravotníctva dnes už na svojej stránke zverejnilo nové tlačivká. Môžeme začať pracovať


http://www.rzzp.sk/?a=2
0 0
Calinka Calinka

Calinka je offline (nepripojený) Calinka

Je aj tento rok stanovená nejaká suma príjmu zamestnanca, pod ktorú sa nemusí robiť ročné zúčtovanie zdravotného poistenia? Alebo sa musí robiť všetkým zamestnancom bez ohladu na príjem?
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

RZZP musí vykonať zaméstnanec, ktorý mal čo len v jednom mesiaci v roku započitateľný príjem vyšší ako 47475 , netýka sa to zamestnancov s príjmom vyšším ako 47475 vo všetkých mesiacoch v roku.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

čiže sa to berie komplexne? tých 47475 príjem za rok 2006?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

dara Pozri príspevok
čiže sa to berie komplexne? tých 47475 príjem za rok 2006?

47.475,- je maximálny VZ mesačne, ročne je to 569700,-. Z väčšieho VZ sa zdravotné neplatí
Samozrejme hovoríme o roku 2006
0 0
vysky vysky

vysky je offline (nepripojený) vysky

Aký je rozdiel medzi riadkami 26 a 28 v RZZP typ B za rok 2006?
V jednom si pýtajú zaplatené preddavky na ZP (r.26) a v druhom čiastku o ktorú si SZČO znížila príjmy (r. 28)? Chápem to dobre, ak napíšem, že v r. 26 bude suma skutočne zaplatených odvodov v roku 2006 (12/05 - 11/06) a v riadku 28, teda čo je vo výdavkoch budú tieto zaplatené preddavky plus zaplatený nedoplatok z RZ za rok 2005, o ktorý si tiež SZČO znížila príjem?

Poraďte mi prosím ak viete

vopred Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

vysky Pozri príspevok
Aký je rozdiel medzi riadkami 26 a 28 v RZZP typ B za rok 2006?
V jednom si pýtajú zaplatené preddavky na ZP (r.26) a v druhom čiastku o ktorú si SZČO znížila príjmy (r. 28)? Chápem to dobre, ak napíšem, že v r. 26 bude suma skutočne zaplatených odvodov v roku 2006 (12/05 - 11/06) a v riadku 28, teda čo je vo výdavkoch budú tieto zaplatené preddavky plus zaplatený nedoplatok z RZ za rok 2005, o ktorý si tiež SZČO znížila príjem?

Poraďte mi prosím ak viete

vopred Ďakujem
Do r. 26 sa spočítajú preddavky za rok 2006, ktoré zaplatila SZČO najneskôr v deň podania ročného zúčtovania, čiže to čo mala zaplatiť za rok 2006 nie v roku 2006
Do r. 28 sa zapíšu zaplatené preddavky na zdravotné poistenie a zaplatený nedoplatok z ročného zúčtovania za rok 2005, ktoré si uplatnila do výdavkov za rok 2006.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

A kam sa zapíše preplatok z roč. zúčt. 2005?
0 0
Calinka Calinka

Calinka je offline (nepripojený) Calinka

už som z toho dopletená.... Mám 4 zamestnancov, žiadny z nich nemal ani v jednom mesiaci príjem vyšší ako 47 475,-- Sk. Musím im robiť zúčtovanie?
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Calinka Pozri príspevok
už som z toho dopletená.... Mám 4 zamestnancov, žiadny z nich nemal ani v jednom mesiaci príjem vyšší ako 47 475,-- Sk. Musím im robiť zúčtovanie?
Nie týmto zamestnancom nemusíš robiť RZZP
0 0
Calinka Calinka

Calinka je offline (nepripojený) Calinka

ďakujem, to mi odlahlo )
0 0
VladimiraS VladimiraS

VladimiraS je offline (nepripojený) VladimiraS

www.apollo.sk - nájsť link pre ročné zúčtovanie poistného, príp. www.rzzp.sk
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuhl Pozri príspevok
A kam sa zapíše preplatok z roč. zúčt. 2005?
Samostatne sa ti neprejaví nikde. Ak sa jedná o SZČO a účtovala sa ho ako storno poistného, prejaví sa v riadku 28. Ak bol účtovaný ako iný príjem v § 8, nebudeš ho uvádzať nikde.

-------
Veronika
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím Vás ak potrebujem od zamestnávateľa iba doklad o príjme za rok 2006, pretože ročné zúčtovanie si budem robiť sama, tak tento doklad si žiadam cez ŽIadosť 2006, pričom zaškrtnem políčko - o vystavenie dokladu o výške príjmu?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jana32 Pozri príspevok
Prosím Vás ak potrebujem od zamestnávateľa iba doklad o príjme za rok 2006, pretože ročné zúčtovanie si budem robiť sama, tak tento doklad si žiadam cez ŽIadosť 2006, pričom zaškrtnem políčko - o vystavenie dokladu o výške príjmu?

Áno správne
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

jana32 Pozri príspevok
Prosím Vás ak potrebujem od zamestnávateľa iba doklad o príjme za rok 2006, pretože ročné zúčtovanie si budem robiť sama, tak tento doklad si žiadam cez ŽIadosť 2006, pričom zaškrtnem políčko - o vystavenie dokladu o výške príjmu?
Áno presne tak
0 0
Calinka Calinka

Calinka je offline (nepripojený) Calinka

Neviete mi niekto poradiť? Musí robiť ročné zúčtovanie poistenia aj ten, kto popri zamestnaní (kde nemal ani za jeden mesiac príjem vyšší, ako je stanovená hranica) robí poisťovacieho agenta len na základe DIČ (bez živnostenského listu)?
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať