Zavrieť

Porady

uhradenie nedoplatku na dani

v roku 2006 som bol zamestnany v CR, v SR som prenajimal byt. v SR som rezident a vznikol mi nedoplatok na dani, ktory by som rad zaplatil, len potrebujem poradit na aky ucet:
Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti 0000007000043846/8180
alebo
Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti 0000007000043790/8180

vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    GiZMo1221 Pozri príspevok
    v roku 2006 som bol zamestnany v CR, v SR som prenajimal byt. v SR som rezident a vznikol mi nedoplatok na dani, ktory by som rad zaplatil, len potrebujem poradit na aky ucet:
    Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti 0000007000043846/8180
    alebo
    Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti 0000007000043790/8180

    vdaka
    Odpoveď môže byť len vo všeobecnej rovine, totiž nevieme na ktorý daňový úrad patríš. Je to daň z príjmu FO z podnikania a inej sam.zárob.činnosti.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    GiZMo1221 Pozri príspevok
    v roku 2006 som bol zamestnany v CR, v SR som prenajimal byt. v SR som rezident a vznikol mi nedoplatok na dani, ktory by som rad zaplatil, len potrebujem poradit na aky ucet:
    Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti 0000007000043846/8180
    alebo
    Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti 0000007000043790/8180

    vdaka
    Prenájom nie je závislá činnosť.

    GiZMo1221 je offline (nepripojený) GiZMo1221

    GiZMo1221
    vdaka za rychlu odpoved. prenajom sice nie je zavisla cinnost (tu som vykonaval v CR a v SR zdanujem celosvetove prijmy) ale na druhu stranu neviem ci je prenajom podnikanie alebo ina SZC (v DP je prenajom oddeleny od SZC)

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    GiZMo1221 Pozri príspevok
    vdaka za rychlu odpoved. prenajom sice nie je zavisla cinnost (tu som vykonaval v CR a v SR zdanujem celosvetove prijmy) ale na druhu stranu neviem ci je prenajom podnikanie alebo ina SZC (v DP je prenajom oddeleny od SZC)
    Ak na prenájom nemáš ŽL, a prenajímal si vlastný byt napr. alebo inú nehnuteľnosť potom to je SZČ. A účet použiješ ten istý ako na dane z podnikania.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    GiZMo1221 Pozri príspevok
    vdaka za rychlu odpoved. prenajom sice nie je zavisla cinnost (tu som vykonaval v CR a v SR zdanujem celosvetove prijmy) ale na druhu stranu neviem ci je prenajom podnikanie alebo ina SZC (v DP je prenajom oddeleny od SZC)
    Prenájom patrí na riadok 10 DP typ B

    jana2 je offline (nepripojený) jana2

    jana2
    Avšak netreba zabudnúť že prenájom je oslobodený do 5-násobku životného minima, čo je za rok 2006 vo výške 23.650,- Sk, a samozrejme ak si neuplatňuješ skutočné náklady pri prenájme, môžeš si uplatniť 40% paušálne výdavky.

    GiZMo1221 je offline (nepripojený) GiZMo1221

    GiZMo1221
    uff, viem ako zapisat do DP prenajom, DP som uz podal.

    ide mi o to na aky typ uctu mam zaplatit nedoplatok:
    1.Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti
    alebo
    2.Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti
    ktory danovy urad som viem tiez.
    bolo mi poradene, ze cislo 1. vidim tam ale trochu problem, ktory som popisoval v prispevku o 10:15pm
    v DP je oddiel 6, ktory sa vola: "(čiastkového základu dane)
    VÝPOČET ZÁKLADU DANE Z PRÍJMOV Z PODNIKANIA,
    Z INEJ SAMOSTATNEJ ZÁROBKOVEJ ČINNOSTI A Z PRENÁJMU" cize prenajom je akoby oddeleny od SZC. cize mi to nepasuje do bodu 1, lebo ani podnikatel nie som alebo ?
    Naposledy upravil GiZMo1221 : 14.03.07 at 21:02 Dôvod: formatovanie

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Patríš pod tento §, takže jednoznačne na účet č. 1
    § 6
    Príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.