Zavrieť

Porady

Španielsko

Prosím Vás o radu, moj brat bol od 01-04/2006 dobrovoľne nezamestnaný, 05-08/2006 pracoval na zmluvu v Španielsku. Travalý pobyt má na Slovensku. Vychádza mi , že by mal podať danové pr., ale on tu nie je ani do 31.03.06 nepríde, možem ho podať za neho? Nemám žiadne doklady o jeho príjmoch, len mu to chcem podať aby nemal pokutu za nepodanie. Je doležitá výška príjmov, ked so Španielskom som pozerala, že máme metodu vynatia príjmov? Myslíte, že to bude niekto preverovať?
Naposledy upravil tara05 : 19.03.07 at 10:50 Dôvod: gjskjk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Môžeš požiadať o odklad podania DP a to podľa zákona o dani z príjmu § 49

    (3) Správca dane môže na žiadosť daňovníka alebo z vlastného podnetu predĺžiť lehotu na podanie daňového priznania alebo hlásenia najviac o tri mesiace,ak ide o žiadosť daňovníka podanú najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2. Ak súčasťou príjmov uvedených v daňovom priznaní sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí, môže správca dane predĺžiť lehotu na podanie daňového priznania najviac o šesť mesiacov,ak ide o žiadosť daňovníka podanú najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2. Proti rozhodnutiu o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania sa nemožno odvolať.

    A keďže je teraz termín na podanie DP 2.4.2007, tak žiadosť na predĺženie lehoty dávaš 15 dní pred týmto termínom, t.j. asi 19.3.2007

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=tara05;421313]...05-08/2006 pracoval na zmluvu v Španielsku. Travalý pobyt má na Slovensku. Vychádza mi , že by mal podať danové pr., Áno. Mal by podať. ale on tu nie je ani do 31.03.06 nepríde, možem ho podať za neho? .... Aj keď je tu blízky príbuzenský vzťah, formálne nie si oprávnená priznanie zaňho podpísať.
    so Španielskom som pozerala, že máme metodu vynatia príjmov? Áno - je to metóda vyňatím z príjmov. Keď by som aj ja uvažoval podobne ako Ty, tak by som sa snažil uviesť údaje čo najpresnejšie, hoci skutočne jeho daňovú povinnosť voči SR to nijako neovplyvní. Štát nebude ani poškodený ale ani zvýhodnený . .... [/qu

    PS: A čo tak vymazať ten blikáč (otázniček)? Veľmi pekne ďakujem!

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ahojte poraďáci,

    prosím o pomoc s prekladom odborných výrazov z daňového priznania zo Španielska :

    Retribuciones dinerarias

    Total gastos deducibles

    Rendimiento neto

    Rendimiento neto reducido

    Cuantia aplicable con carácter general

    Cuotas liquidas incrementadas

    Cuota resultante de la autoliquidacion

    Total pagos a cuenta.

    Ďakujem.

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    veronikasad Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,

    prosím o pomoc s prekladom odborných výrazov z daňového priznania zo Španielska :

    Retribuciones dinerarias

    Total gastos deducibles

    Rendimiento neto

    Rendimiento neto reducido

    Cuantia aplicable con carácter general

    Cuotas liquidas incrementadas

    Cuota resultante de la autoliquidacion

    Total pagos a cuenta.

    Ďakujem.
    Toto, čo priložím je preložené cez prekladač, ale aspoň niečo. Ak sú tam chyby, tak hádam niekto opraví.

    Menová odmeňuje

    Celkové náklady odpočítateľnú

    Čistý návrat

    Znížené čistého príjmu

    Suma všeobecne platných

    Čistý kvóta zvýšená

    Share plynúce z vlastnej

    Celkové platby.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Olice, ďakujem. Potrebujem z tých zadaných výrazov určiť :

    Hrubý príjem /hrubá mzda

    Platby odvodov/Poistného

    Zaplatená daň z príjmu/Preddavky

    Skúsi ešte niekto, prosím ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.