Zavrieť

Porady

cislovanie dokladov

musia ist vystavene faktury podla datumov vystavenia?
mozem mat fakturu 05 s datumom 12.2. a fakturu 06 s datumom 9.2.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    zuzanask Pozri príspevok
    musia ist vystavene faktury podla datumov vystavenia?
    mozem mat fakturu 05 s datumom 12.2. a fakturu 06 s datumom 9.2.?
    Nemalo by to tak byť. Takéto vystavovanie faktúr nie je obrazom časového zobrazenia účtovníctva...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zuzanask Pozri príspevok
    musia ist vystavene faktury podla datumov vystavenia?
    mozem mat fakturu 05 s datumom 12.2. a fakturu 06 s datumom 9.2.?

    Podľa dátumu vystavenia vzostupným spôsobom ,číslovanie od napr. 2007001 do xxxxx .

    Ak si už spravila jednu chybičku , tak myslím že si to budeš vedieť oddôvodniť ak by sa náhodou niekto na to zameral . Ale treba dávať pozor na to .

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    a čo sa týka prijatých faktúr? tam je to ťažko dodržať najmä pri veľkom počte.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Dalo sa to opraviť oficiálne a to tak , že fa by si po dohode s odberateľom vymenila za opravené /správne očíslované faktúry/, ale jedine v prípade , že by neboli uhradené bankou , lebo tam by už bol VS .

    Nedoporučujem škrtať a opravovať perom , i keď sa pod to podpíšeš. Raz už su faktúry vydané .
    Naposledy upravil Zita5 : 15.03.07 at 08:00

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    ale ja to myslím tak že keď mám veľa došlých fa a chodia mi poštou aj nosia dodávatelia osobne a tie mám skôr dostanem fa s dátumom vystavenie dnes a zaevidujem si ju dnes s číslom 1 a zajtra dostanem poštou fa s dátumom vystavenia 12.3. a bude mať číslo 2 to nevadí?

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Podľa mňa sa z číslovania fa. nestriela a ani vám (verím tomu) nik pokutu za to nedá. Číselný rad je hlavne o tom že žiadna fa, ktorá sa vystavila nie je stratená a všetky sú riadne zaúčtované. Nik vám nebude nadávať za to že na jednej skoršej je neskorší dátum. Dane ani nič iné tým určite neovplyvníte. A daňováci moc dobre vedia, že softy už umožňujú prečíslovanie dokladov tak, ako chcete.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.