Zavrieť

Porady

Výkaz o príjmoch a výdavkoch

Keď má FO príjem v sume 22 tis. z prenájmu, neuvádza ho v DP - oslobodený. V celkových príjmoch ho však má zahrnutý. Má tento príjem byť uvedený vo Výkaze o príjmoch a výdavkoch? Ak áno, tak poraďte, KDE? Riadok 02 alebo 03?
A ešte Vás chcem poprosiť kam dať VOZD - sociálny fond v tom istom výkaze. Zahrnúť túto sumu do r. 08????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Bavi Pozri príspevok
    Keď má FO príjem v sume 22 tis. z prenájmu, neuvádza ho v DP - oslobodený. V celkových príjmoch ho však má zahrnutý. Má tento príjem byť uvedený vo Výkaze o príjmoch a výdavkoch? Ak áno, tak poraďte, KDE? Riadok 02 alebo 03?
    A ešte Vás chcem poprosiť kam dať VOZD - sociálny fond v tom istom výkaze. Zahrnúť túto sumu do r. 08????
    Ten príjem z prenájmu má ako občan nepodnikateľ, alebo ako SZČO? Ak ako občan nepodnikateľ potom sa to neuvádza do výkazu o príjmoch a výdavkoch, nakoľko to nie je príjem z podnikania. SF je réžia.

    Bavi je offline (nepripojený) Bavi

    Bavi
    smith Pozri príspevok
    Ten príjem z prenájmu má ako občan nepodnikateľ, alebo ako SZČO - ako SZČO? Ak ako občan nepodnikateľ potom sa to neuvádza do výkazu o príjmoch a výdavkoch, nakoľko to nie je príjem z podnikania. SF je réžia.
    Prenajíma jednu z kancelárií vo svojej budove.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    smith Pozri príspevok
    Ten príjem z prenájmu má ako občan nepodnikateľ, alebo ako SZČO? Ak ako občan nepodnikateľ potom sa to neuvádza do výkazu o príjmoch a výdavkoch, nakoľko to nie je príjem z podnikania. SF je réžia.
    Konzultovala som u nás na DU odvody do SF - platby do fondov. Tak neviem,.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Bavi Pozri príspevok
    Keď má FO príjem v sume 22 tis. z prenájmu, neuvádza ho v DP - oslobodený. V celkových príjmoch ho však má zahrnutý. Má tento príjem byť uvedený vo Výkaze o príjmoch a výdavkoch? Ak áno, tak poraďte, KDE? Riadok 02 alebo 03?
    A ešte Vás chcem poprosiť kam dať VOZD - sociálny fond v tom istom výkaze. Zahrnúť túto sumu do r. 08????
    Príjem z prenájmu je oslobodený do výšky 23.650 Sk (pre rok 2006) v prípade, že je to príjem z prenájmu nehnuteľnosti podľa § 6 ods.3 Zákona o dani z príjmov....

    Bavi je offline (nepripojený) Bavi

    Bavi
    jamis Pozri príspevok
    Konzultovala som u nás na DU odvody do SF - platby do fondov. Tak neviem,.
    Aj ja mám takú info, lebo sa to týka miezd a zamestnancov. Takže je to tak?

    Bavi je offline (nepripojený) Bavi

    Bavi
    Johanka Pozri príspevok
    Príjem z prenájmu je oslobodený do výšky 23.650 Sk (pre rok 2006) v prípade, že je to príjem z prenájmu nehnuteľnosti podľa § 6 ods.3 Zákona o dani z príjmov....
    To je jasné, že je oslobodený, ale nemá byť vo výkaze, keď je to príjem? Je evidovaný aj v PD.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Výkazy sú účtovná závierka jednoduchého účtovníctva. JÚ si povinný viesť ako živnostník (príp.iná samostatne zárobkovočinná osoba).
    Ak považuje príjmy z prenájmu za príjmy z § 6 ods.3 , neúčtuješ o nich. V prípade, že Ti príjmy za nájomné "chodia" na b.účet, o ktorom účtuješ v JU, zaúčtuješ ich ako príjem neovplyvňujúci základ dane, tzn., že nebudú vôbec uvedené vo výkaze príjmov a výdavkov.
    Monika Kováčová
    Bavi tu si mi odporovala, keď som sa ti snažila naznačiť, že nemôže ísť o príjmy oslobodené do výšky 23.650,-. http://www.porada.sk/showpost.php?p=422112&postcount=6

    Z otázok položených v tejto téme, je zrejmé, že som mala pravdu.
    Už ti nebudem nič naznačovať, ale vedz, že som ti chcela len pomôcť, aby si neurobila chybu.
    Monika Kováčová
    Bavi Pozri príspevok
    To je jasné, že je oslobodený, ale nemá byť vo výkaze, keď je to príjem? Je evidovaný aj v PD.
    Johanka ti dobre naznačila, že nemôže ísť u teba o príjem oslobodený, a ty si tvrdíš stále svoje.

    Bavi je offline (nepripojený) Bavi

    Bavi
    Johanka Pozri príspevok
    Výkazy sú účtovná závierka jednoduchého účtovníctva. JÚ si povinný viesť ako živnostník (príp.iná samostatne zárobkovočinná osoba).
    Ak považuje príjmy z prenájmu za príjmy z § 6 ods.3 , neúčtuješ o nich. V prípade, že Ti príjmy za nájomné "chodia" na b.účet, o ktorom účtuješ v JU, zaúčtuješ ich ako príjem neovplyvňujúci základ dane, tzn., že nebudú vôbec uvedené vo výkaze príjmov a výdavkov.
    Príjmy z prenájmu mu nechodia na účet. Nájomca ( tiež SZČO) ich platí v hotovosti. Ale musí mu predsa vystaviť príjmový doklad. Spýtam sa polopatisticky: Má teda tieto príjmy uviesť v PD ako PNZD? Ďakujem za trpezlivosť.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pozri tu:
    § 6 Zákona o dani z príjmov:
    (11) Ak daňovník uplatňuje pri príjmoch uvedených v odseku 3 preukázateľne vynaložené daňové výdavky, vedie počas celého zdaňovacieho obdobia evidenciu o

    a) príjmoch a daňových výdavkoch v časovom slede,
    b) hmotnom majetku a nehmotnom majetku, ktorý možno odpisovať,
    c) zásobách, pohľadávkach a záväzkoch.


    (12) Evidenciu podľa odseku 11 je daňovník povinný uchovávať po dobu, v ktorej zanikne právo daň vyrubiť alebo dodatočne vyrubiť podľa osobitného predpisu.34)


    (13) Ak sa daňovník, ktorý má príjmy podľa odseku 3, rozhodne účtovať v sústave jednoduchého účtovníctva alebo podvojného účtovníctva, aj keď táto povinnosť daňovníkovi nevyplýva z osobitných predpisov, 1) je povinný týmto spôsobom postupovať počas celého zdaňovacieho obdobia.

    Pri príjmoch podľa § 6 ods.3 nie si povinný viesť JÚ, je to na Tvojom rozhodnutí...
    Ak vystavíš nájomcovi PPD, zaeviduješ ho podľa ods.11.
    Tieto príjmy nepatria do účtovníctva SZČO.

    Bavi je offline (nepripojený) Bavi

    Bavi
    ermon Pozri príspevok
    Bavi tu si mi odporovala, keď som sa ti snažila naznačiť, že nemôže ísť o príjmy oslobodené do výšky 23.650,-. Nerozumiem prečo ? http://www.porada.sk/showpost.php?p=422112&postcount=6

    Z otázok položených v tejto téme, je zrejmé, že som mala pravdu.
    Už ti nebudem nič naznačovať - potrebujem to vysvetliť polopatisticky, ale vedz, že som ti chcela len pomôcť - to viem, aby si neurobila chybu a ďakujem. mrzí ma, ak sme sa zle pochopili.
    Ide o to, že som už z toho popletená a preto budem rada, ak mi to vysvetlíš nejako jednoducho. Vopred ďakujem.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Myslím, že Monike (Ermon) išlo o správne zaradenie príjmu - či patrí do príjmov z podnikania, tzn. či sa jedná príjmy z nakladania s majetkom (§ 6 ods.5 a/) alebo o príjmy podľa § 6 ods.3 .

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    A príjmy z prenájmu motorového vozidla? Ja som ich dala ako príjem za služby v JU. je to dobre?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.