Zavrieť

Porady

Maly sponzoring ale častejší ako ho účtovať?

Dobrý deň.Som SZČO.Častejšie ma žiadajú škôlky a školy v našom okolí o rôzne sponzorské dary (finančné alebo materialne)na plesy a majálesy a pod.spoločenské akcie.Nejedná sa síce o veľké hodnoty ale je to dosť často a finančne ma to dosť zaťažuje.Dá sa to nejako zaúčtovať?odpísať?Rád im pomôžem ,ale mne nie je to tak ľahké,hocikedy darovať .Prosím poradťe mi ,keď viete.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stefanf je offline (nepripojený) stefanf

    som živnostík stefanf
    Dobrý deň,prepáčte že sa ozývam až teraz ,ale čo je to.VNZD-ostatné?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stefanf Pozri príspevok
    Dobrý deň,prepáčte že sa ozývam až teraz ,ale čo je to.VNZD-ostatné?

    Výdavky neovplyvňujúce základ dane - iné .....

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    stefanf Pozri príspevok
    Dobrý deň.Som SZČO.Častejšie ma žiadajú škôlky a školy v našom okolí o rôzne sponzorské dary (finančné alebo materialne)na plesy a majálesy a pod.spoločenské akcie.Nejedná sa síce o veľké hodnoty ale je to dosť často a finančne ma to dosť zaťažuje.Dá sa to nejako zaúčtovať?odpísať?Rád im pomôžem ,ale mne nie je to tak ľahké,hocikedy darovať .Prosím poradťe mi ,keď viete.Ďakujem.
    Jednoducho bolo Vám poradené, že v tejto podobe sa nejedná o daňové výdavky.

    A že to nie je ľahké? Nemusíte darovať vždy keď Vás o to niekto požiada. Daňový zákon ani iný takúto povinnosť nikomu neustanovil a preto to ani nemôžete účtovať daňovo.

    V týchto prípadoch sa spravidla dohodnú iné podmienky, napríklad forma reklamy a podobne, ale to musí mať predmetné zariadenie v predmete činnosti a tieto príjmy zahrnú aj do svojho účtovníctva.

    P.S.: ... a ešte je možnosť venovať im 2 % z daní.

    rastom je offline (nepripojený) rastom

    rastom
    stefanf Pozri príspevok
    Dobrý deň,prepáčte že sa ozývam až teraz ,ale čo je to.VNZD-ostatné?
    VNZD- výdavky neovplyvňujúce základ dane
    (To robíš TY to účtovníctvo??? )

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stefanf Pozri príspevok
    Dobrý deň.Som SZČO.Častejšie ma žiadajú škôlky a školy v našom okolí o rôzne sponzorské dary (finančné alebo materialne)na plesy a majálesy a pod.spoločenské akcie.Nejedná sa síce o veľké hodnoty ale je to dosť často a finančne ma to dosť zaťažuje.Dá sa to nejako zaúčtovať?odpísať?Rád im pomôžem ,ale mne nie je to tak ľahké,hocikedy darovať .Prosím poradťe mi ,keď viete.Ďakujem.

    Treba si to vykonzultovať , najhoršie je darovať raz , druhý raz ...a potom to už ide. Treba zvážiť . Viem , že človek deťom ťažko odmietne pomoc , je to ťažké , ale všetko má svoju hranicu únosnosti ....a tú si musíte určiť Vy .

    Je to na Vás , ťažko radiť .

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    Reklamné predmety do 500,- Sk (za kus), ak sú opatrené logom firmy by už boli daňovo uznané výdavky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.