Zavrieť

Porady

DP PO - riadok 901

kedze som sa v predchadzajucom prispevku pomylila a dala tam DP FO namiesto DP PO ... skusim moj "problem" dat ako novu temu.
Kto vie, rposim poradte mi.

V suvahe mi v riadku 110 Danove zavazky vychadza minusove cislo a stale mi to oznacuje ako chybne. Ma tam byt len kladne cislo. Ale ja mam v konecnych zostatkoch na ucte 341 sumu -15 tisic, vzhladom k tomu, ze na BU sme uctovali dan z urokov ale firma skoncila v strate.
Uz mi tu bolo poradene, ze aj ked ten riadok oznacuje na nete pri vypisovani ako chybny mozem ho tam nechat hoci aj s minusovym zostatkom.

Ide mi este o to, ci v tlacive DP PO v riadku 830 mam uvadzat sumu 15 (tisic) a v riadku 850 (dan) nulu, teda mi vyjde predplatok dane - 15, alebo tamnedavam nic a dan k uhrade ostane O. Ale asi je tospravnejsie ak tam uvediem preplatok, ze?
O ten preplatok mam poziadat danovy urad, na poslednej strane tlaciva DP alebo ho mozem nechat a v dalsom roku sa to vyrovna?

Minusovy HV mame prvykrat, neviem sa z toho nejako vymotat, tak prosim pochopte ak je to mozno pre niekoho "blba" otazka ... dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Môj názor: r.č.830 15.000,-
    r.č.840 15.000,-
    r.č.850 0
    r.č.901 -15.000,-

    Ak v DP PO zaškrtneš vrátenie preplatku tak Ti ho vrátia, ak nezaškrtneš ostane 15.000,- na DU. Ak o rok by si mala daňovú povinnosť, môžeš podať na DU žiadosť o započítaní. Je to na Vás ako sa rozhodnete.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.