Zavrieť

Porady

Preukázanie platieb na ZP

Mám "super" začínajúceho živnostníka, kt. idem robiť DP. Priniesol mi klasicky papiere a odišiel do zahraničia. Po prvotnom šoku a preštudovaní jeho dokladov, som sa rozhodla mu urobiť DP s použitím paušálnych výdavkov. Je to pre neho to najlepšie. Lenže má síce všetko možné, len nie doklady o platení povinného ZP, kt. by sa mu mohli pripočítať k paušál.výdavkom. Na ZP som zistila, že si poistné zaplatil asi tak do októbra, ale doklady nikde a oni mi nemôžu vydať výpis o platbách. Ako mám postupovať, pripočítať zaplatené poistné, alebo bez dokladov nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    jennyka Pozri príspevok
    Mám "super" začínajúceho živnostníka, kt. idem robiť DP. Priniesol mi klasicky papiere a odišiel do zahraničia. Po prvotnom šoku a preštudovaní jeho dokladov, som sa rozhodla mu urobiť DP s použitím paušálnych výdavkov. Je to pre neho to najlepšie. Lenže má síce všetko možné, len nie doklady o platení povinného ZP, kt. by sa mu mohli pripočítať k paušál.výdavkom. Na ZP som zistila, že si poistné zaplatil asi tak do októbra, ale doklady nikde a oni mi nemôžu vydať výpis o platbách. Ako mám postupovať, pripočítať zaplatené poistné, alebo bez dokladov nie?
    V žiadnom prípade by som ja bez dokladov neuplatňovala platby na ZP.
    Až sa vráti zo zahraničia a doloží ti platby do poisťovní, môžeš mu urobiť DDP.

    VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

    VTerezka
    Vôbec sa tým netráp. Mne tiež donesie rodina igelitku jedného člena, ktorý je niekde v zahraničí, a ja s pomocou jeho rodiny zháňam bločky a doklady, aby sa nejaké DP podalo ) a tiež by som ich neuplatňovala. Nemáš doklady - pri kontrole nevydokladuješ.

    Preukázanie platieb na ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.