Zavrieť

Porady

študenti - odvody

Dobry den, mohli by ste mi pls pomoct v tejto veci? Buduci tyzden zamestnam na 1 mesiac 6 studentiek, uzavriem s nimi dohodu o brig. praci studentov a podpisu mi vyhlasenie na zdanenie prijmov FO. Kazda dostane plat 4.000,- Sk. Musim sa prihlasit do SP ako zamestnavatel, prihlasit tam aj studentky, oviezt poistenie a po mesiaci poslat vykaz. Mozete mi poradit, ake odvody budem posielat na DU a ake tlaciva im budem musiet odovzdat? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Musíš sa zaregistrovať ako platiteľ dane a 1/4 ročne podávať prehľad o zrazenej dani, či už zrážkovej alebo preddavkovej. I keď v tomto prípade, ak podpísali vyhlásenie daň sa zrážať nebude, ale prehľad na DU sa musí podávať i nulové.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    stassya Pozri príspevok
    A s DU je to ako? Dakujem.
    Prihlásiš sa za platiteľa dane zo závislej činnosti a strhnutú daň budeš odvádzať do štátneho rozpočtu... Po skončení kalendárneho štvrťroka urobíš Prehľad,...

    stassya je offline (nepripojený) stassya

    stassya
    stassya Pozri príspevok
    Dobry den, mohli by ste mi pls pomoct v tejto veci? Buduci tyzden zamestnam na 1 mesiac 6 studentiek, uzavriem s nimi dohodu o brig. praci studentov a podpisu mi vyhlasenie na zdanenie prijmov FO. Kazda dostane plat 4.000,- Sk. Musim sa prihlasit do SP ako zamestnavatel, prihlasit tam aj studentky, oviezt poistenie a po mesiaci poslat vykaz. Mozete mi poradit, ake odvody budem posielat na DU a ake tlaciva im budem musiet odovzdat? Dakujem.
    Zistila som, ze jedna studentka sa v decembri zamestnala na TPP, ale nedali jej v praci podpisat ziadne vyhlasenie na zdanenie prijmov. V potvrdeni jej vsak znizili zaklad dane o 7.568,- Sk. Mozem jej dat podpisat to vyhlasenie ja, nakolko tvrdi, ze ho v praci nepodpisovala? Druha otazka: kedze studentky zamestnam na 1 mesiac od 23. 3. - 14. 4. 2007, podpisujem s nimi vyhlasenie na marec aj na april? A potvrdenie im vystavujem tiez za 2 mesiace, ze? Kedze za ten mesiac zarobia 4.000,- Sk, mam im v riadku 06 znizit nezdanitelnu cast o celu sumu 7.568 Sk alebo len o tie 4.000,- Sk? Dakujem za odpoved.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    stassya Pozri príspevok
    Zistila som, ze jedna studentka sa v decembri zamestnala na TPP, ale nedali jej v praci podpisat ziadne vyhlasenie na zdanenie prijmov. V potvrdeni jej vsak znizili zaklad dane o 7.568,- Sk. Mozem jej dat podpisat to vyhlasenie ja, nakolko tvrdi, ze ho v praci nepodpisovala? Študentka musí vedieť či podpisovala vyhlásenie alebo nie, Pokiaľ tvrdí že nepodpisovala tak nech podpíše u teba. Druha otazka: kedze studentky zamestnam na 1 mesiac od 23. 3. - 14. 4. 2007, podpisujem s nimi vyhlasenie na marec aj na april? áno väčšinou sa podpisuje na celé obdobie trvania PP. Ale je to na rozhodnutí zamestnanca A potvrdenie im vystavujem tiez za 2 mesiace, ze? ánoKedze za ten mesiac zarobia 4.000,- Sk, mam im v riadku 06 znizit nezdanitelnu cast o celu sumu 7.568 Sk alebo len o tie 4.000,- Sk? Nezdaniteľná čiastka sa neznižuje. Uplatní sa celá Dakujem za odpoved.
    odpoved v texte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.