Zavrieť

Porady

Sklad

Zdravim poradu,
prechadzam postupne poradu ohladne skladu, ale zatial som nic vhodne nenasiel co by riesilo moj problem. V roku 2006 som zacal predavat na internete tovar. Podnikanie neslo tak ako by som si predstavoval a v septembri som ukoncil predaj. Co z tovarom ktory mi ostal na sklade? Mozem to niekomu darovat, pripadne predat za smiešnu sumu? Chcem sa toho zbavit.

Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Martin Plecha Pozri príspevok
    Zdravim poradu,

    prechadzam postupne poradu ohladne skladu, ale zatial som nic vhodne nenasiel co by riesilo moj problem. V roku 2006 som zacal predavat na internete tovar. Podnikanie neslo tak ako by som si predstavoval a v septembri som ukoncil predaj. Co z tovarom ktory mi ostal na sklade? Mozem to niekomu darovat, pripadne predat za smiešnu sumu? Chcem sa toho zbavit.

    Dakujem za radu.
    Ak ide o ukončenie podnikania v r. 2006, treba zásoby zdaniť podľa § 17 ZDP.
    Ak podnikanie nie je ukončené, môže sa tovar predať za akciové ceny.
    Urobí sa o tom nejaký zápis.
    Martin Plecha
    Zivnost som neukoncil, len tento predaj bol na skusku, sam som nevedel co to prinesie.

    Mozem teda pradat zvisok skladu napr. zo zlavou 90% Pričom by sa urobil zápis o likvidácii za učelom nepredajnosti tovaru?

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Martin Plecha Pozri príspevok
    Zivnost som neukoncil, len tento predaj bol na skusku, sam som nevedel co to prinesie.

    Mozem teda pradat zvisok skladu napr. zo zlavou 90% Pričom by sa urobil zápis o likvidácii za učelom nepredajnosti tovaru?
    Konkrétne, o aký zápis má ísť, s tým Ti neporadím.
    Nemám s tým skúsenosti.
    No osobne by som až takú zľavu nedávala. /z opatrnosti/.
    Nech sa vyjadria k tomu aj iní-skúsenejší.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.