Zavrieť

Porady

invalidný dôchodok a daňové priznanie

Dobrý večer môže mi prosím niekto poradiť ak zamestnancovi bol v Apríli/06 priznaný invalidný dôchodok môže si potom tento zamestnanec uplatniť v daň.priz. celú nezdan.čiastku alebo iba rozdiel medzi dôchodkom a nezdaň.čiastkou? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    Dobrý večer môže mi prosím niekto poradiť ak zamestnancovi bol v Apríli/06 priznaný invalidný dôchodok môže si potom tento zamestnanec uplatniť v daň.priz. celú nezdan.čiastku alebo iba rozdiel medzi dôchodkom a nezdaň.čiastkou? Ďakujem
    Invalidný dôchodok nemá vplyv na uplatnenie nez.čiastky vo výške 90.816. Má nárok na plnú sumu.
    NČ ovplyní iba starobný, predčasný starobný, výsluhový dôchodok.

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    Ešte sa chcem opýtať má sa k daň.prizn.priložiť nejaké tlačivo zo sociálky ohľadom priznania invalidného dôchodku aby bolo zdokladované celé obdobie 2006 ak si uplatňuje celú nezdan.čiastku? Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    Ešte sa chcem opýtať má sa k daň.prizn.priložiť nejaké tlačivo zo sociálky ohľadom priznania invalidného dôchodku aby bolo zdokladované celé obdobie 2006 ak si uplatňuje celú nezdan.čiastku? Ďakujem
    Nič sa neprikladá. Invalidný dôchodok neovplyvňuje výšku NČ.

    randy je offline (nepripojený) randy

    randy
    dobré ránko,
    chcela by som sa opýtať, či dobre robím, to čo robím....
    so zamestnancom bol ukončený pracovný pomer v marci, potom bol nezamestnaný a potom invalidný dôchodok...
    doklady:
    zamestnávateľ : príjmy 43 170,-, poistné 1 670,-, a úhrn preddavkov na daň zrazených podľa § 35 5 710,-- (základ dane 41 500,-)
    dávka v nezamestnanosti za rok 2006 32 061,--
    invalidný dôchodok 2 839,--

    vypĺňam aj III. oddiel o poberaní dôchodkov????

    je teda pravda, že by mi mal vzniknúť daňový preplatok 5 710,--??????

    myslím že áno, ale ide o moju mamku a zdá sa mi to až veľmi pekné...
    veľká vďaka za odpovede...

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    V DP sa neuvádzajú dávky v nezamest.ani inv.doch.Výpočet DP máš správny vznikne preplatok,III.odd.sa vypĺňa iba v prípade starob.dochodku.Inv.neuvádzaš.

    invalidný dôchodok a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.