Zavrieť

Porady

Bankový účet v ČR

Poraďte mi prosím: ak budem prijímať platby z ČR, aký účet je výhodný. Účet v niektorej banke v ČR alebo v ČSOB alebo...? V súčasnosti mám účet v TB, čo pre klienta z ČR pri poukazovaní platby nie je asi práve najvýhodnejšie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Podľa vlastnej skúsenosti Ti môžem poradiť, ak máš veľa prevodov zo SR do ČR a naopak, je výhodné si založiť účty v ČSOB v ČR a v SR. Bankové poplatky za jednotlivé transakcie sú v tomto prípade rovnaké v medzištátnom styku a v domácom styku. Za 1 transakciu 7,- SKK. Keby si to robil cez TB poplatok by dosahoval za 1 transakciu 160,- až 200,- SKK
    George Michael
    Ide najmä o vklady a prevody klientov z ČR. Jedná sa o nízke sumy, poplatok za prevod a vklad by bol pre nich záťažou, nakoľko mám aj ja skúsenosti s vysokými poplatkami za prevod do zahraničia. Mojich platieb do ČR bude počas roka minimum.
    Zaujímali ma skúsenosti skúsenejších, či je výhodnejšie založiť si účet v niektorej z bánk ČR alebo v ČSOB, ktorá má pôsobnosť v ČR aj v SR. Účet v TB si samozrejme ponechám, keďže väčšina mojich prevodov sa týka SR.
    Tento týždeň idem do Čiech, kde to chcem vybaviť. Potrebujem k tomu vraj úradný preklad ŽL do českého jazyka, tak idem hľadať kontakt.

    Bankový účet v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.