Zavrieť

Porady

Prehľad o zrazených a odvedených preddavkov

Účtujeme v PÚ. ZA 2Q/06 sme urobili chybu v sume odvodovej povinnosti.
V skutočnosti bolo všetko uhradené. Mám urobiť opravné tlačitvo?
Budeme platiť za to pokutu?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Keď prídeš na chybu podáš si dodatočný prehľad - za takéto Ti pokuta nehrozí.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Za opravné Prehľady, DP, Hlásenia sa pokuty nedávajú. Ako tu už niekto múdry predo mnou napísal, od toho to vymysleli, aby sa to využívalo.

    Prajem pekný deň.

    SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

    SilviaS
    Dobrý den všetci milí poradáci!!!
    Chcem sa opýtať už máte vystavené a urobené prehľady za 1.štrvrťrok
    2007????
    Ak áno poradte mi prosím čo píšete v riadku 8 - v prehľade!!!
    Vďaka Silvia

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    SilviaS Pozri príspevok
    Dobrý den všetci milí poradáci!!!
    Chcem sa opýtať už máte vystavené a urobené prehľady za 1.štrvrťrok
    2007????
    Ak áno poradte mi prosím čo píšete v riadku 8 - v prehľade!!!
    Vďaka Silvia

    Silvinka toto sme už predsa dnes riešili v inej téme

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SilviaS Pozri príspevok
    Dobrý den všetci milí poradáci!!!
    Chcem sa opýtať už máte vystavené a urobené prehľady za 1.štrvrťrok
    2007????
    Ak áno poradte mi prosím čo píšete v riadku 8 - v prehľade!!!
    Vďaka Silvia
    Ja ešte nemám, ale do r. 08 uvádzame úhrnnú sumu ZD.

    SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

    SilviaS
    Katka viem len chcem vedieť či to mám správne a či aj ostatný to tak majú vieš niekedy mi ľudia radia rôzne a tak sa len preventívne pýtam!!!
    Nič v zlooommmmmmmmmmmmmm Silvia

    P.S.A ako je to z dátumom v riadku 08. - prehľad???

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    SilviaS Pozri príspevok
    Katka viem len chcem vedieť či to mám správne a či aj ostatný to tak majú vieš niekedy mi ľudia radia rôzne a tak sa len preventívne pýtam!!!
    Nič v zlooommmmmmmmmmmmmm
    Silvia
    Silvinka prečítaj si bod 3 pod tým prehľadom vo vysvetlivkách a snáď už uveríš že ti všetci rozprávame pravdu

    SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

    SilviaS
    Ďakujem ti Katka už som to konečne pochopila a pozrela som lepšie do toho prehľadu!!
    Človek je nikedy úplne mimo ešte raz vďaka za to vysvetlenie polopatistickéééééééééééééé
    Pekný den a pekný víkend praje Silvia

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    SilviaS Pozri príspevok

    P.S.A ako je to z dátumom v riadku 08. - prehľad???
    Silvi napríklad si v mzde za 12/06 zúčtovala zamestnancovi mzdu so zrážkovou daňou a mzdu si mu vyplatila v 1/07. Čiže táto zrážková daň pôjde do stlpca 1.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Mám taký prípad.

    Zamestnancom sme mzdy za 02/2007 vyplatili 28.02.2007 a aj zrážkovú a preddavkovú daň sme odviedli 28.02.2007.
    Neviete mi poradiť, kde mám uviesť v Prehľade zrážkovú daň, do ktorého sĺpčeka ? Do mesiaca 02/2007 alebo 03/2007 ?

    Výplatný termín vo firme nie je určený.
    Naposledy upravil Janinkaaa : 30.04.07 at 07:01

    szrk je offline (nepripojený) szrk

    szrk
    Ahojte.
    prosim viete mi poradit niekto ako mam uviest v prehlade zrazenu a odvedenu dan za nasich zamestnancov- t.j. z miezd a zaroven aj za nezamestnancov-poistencov, za ktorych sme z preplatku RZZP najprv odviedli dan a rozdiel im vratili na ucet. Ide o poistencov, ktori si urobili sami RZZP a vznikol im preplatok. Pripada mi to, ze mame v prehlade zmiesat "jablka s hruskami"...
    Vopred velmi pekne dakujem za radu

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    szrk Pozri príspevok
    Ahojte.
    prosim viete mi poradit niekto ako mam uviest v prehlade zrazenu a odvedenu dan za nasich zamestnancov- t.j. z miezd a zaroven aj za nezamestnancov-poistencov, za ktorych sme z preplatku RZZP najprv odviedli dan a rozdiel im vratili na ucet. Ide o poistencov, ktori si urobili sami RZZP a vznikol im preplatok. Pripada mi to, ze mame v prehlade zmiesat "jablka s hruskami"...
    Vopred velmi pekne dakujem za radu
    Uvádza sa to v prehľade spolu so zamestnancami. Teda ak vás požiadal o vykonanie RZ dane bývalý zamestnanec, ktorý teda už nie je vašim zamestnancom, uvedie sa to rovnako ako by bol zamestnancom - je to len konečná kalkulácia dane.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    szrk Pozri príspevok
    Ale to nie je nas byvaly zamestnanec, ale poistenec nasej zdravotnej poistovne.
    Ako to myslíš? Bol zamestnancom zdravotnej poisťovne - keď hovoríš je poistenec našej zdravotnej poisťovne?

    Kinga je offline (nepripojený) Kinga

    Kinga
    Myslí tým, ze nikdy neboli, nie su a ani nebudu??? ich zamestnancami. Zdravotna poistovna vracia preplatky z rocneho vyuctovania za ZP nielen svojim zamestnancom, ale aj poistencom, ktori si sami vypocitali a podali rocne ructovanie ZP. Tieto preplatky musia byt dodanene, a nevie kde ma v prehlade takto zaplatenu dan danovemu uradu uviest...? Neviem ci to vobec vedia "danovaci". Lebo ked si RZZP vykona SZCO a bol zaroven aj zamestnancom musi zdravotna poistovna posudit (dodanit) dva druhy preplatkov. A v prehlade sa uvedie len jedna dan cast dane z preplatku ZP, t.j. dan z preplatku ZP ako zamestnanca, t.j. dane z prijmu a este to zosumarizuje s preplatkami svojich zamestnancov.
    Krasne prehladne zamotane - vznikne prehlad o neprehlade.......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.