Zavrieť

Porady

danovy bonus

Prosila by som Vas o radu. Zamestnanec bol v obdobi 01-07 nezamestnany a mal nezaopatrene dieta. V auguste sa zamestnal a pracoval az do decembra. V zamestnani dosiahol prijem viac ako 6 nas.min. mzdy. Dieta nastupilo v septembri do zamestnania. Patri mu danovy bonus za obdobie 01-08 ? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    inuš je offline (nepripojený) inuš

    inuš
    Ano, má nárok na daň.bonus za 1-8, ale požadovala by som potvrdenie o návšteve školy. Pre istotu aj potvrdenie z úradu práce, soc.vecí a rodiny, že za mesiace 1-8 poberal na dieťa prídavky na deti. /hoci nie je povinné/

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    inuš Pozri príspevok
    Ano, má nárok na daň.bonus za 1-8, ale požadovala by som potvrdenie o návšteve školy. Pre istotu aj potvrdenie z úradu práce, soc.vecí a rodiny, že za mesiace 1-8 poberal na dieťa prídavky na deti. /hoci nie je povinné/
    Prečo pre istotu? Potom nás majú z byrokratov....

    §37
    2/ Nárok na priznanie daňového bonusu preukazuje zamestnanec zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, a) predložením dokladu o oprávnenosti nároku na priznanie daňového bonusu na vyživované dieťa a potvrdením školy, že dieťa žijúce so zamestnancom v domácnosti sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom, alebo potvrdením príslušného územného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa,

    inuš je offline (nepripojený) inuš

    inuš
    To závisí od situácie. Mala som zamestnanca, ktorému syn končil strednú školu. Vedela som, že sa zaevidoval na úrade práce a aj niekde robil, ale Zamestnanec tvrdil, že nie , nerobí, nie je evidovaný atď. a chcel vyplatiť daň. bonus. Ked mi však doniesol potvrdenie z úradu práce vysvitlo, že má nárok na bonus len do júna.
    Obvykle toto potvrdenie nepýtam, ale u nich som poznala situáciu, tak preto.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    inuš Pozri príspevok
    To závisí od situácie. Mala som zamestnanca, ktorému syn končil strednú školu. Vedela som, že sa zaevidoval na úrade práce a aj niekde robil, ale Zamestnanec tvrdil, že nie , nerobí, nie je evidovaný atď. a chcel vyplatiť daň. bonus. Ked mi však doniesol potvrdenie z úradu práce vysvitlo, že má nárok na bonus len do júna.
    Obvykle toto potvrdenie nepýtam, ale u nich som poznala situáciu, tak preto.
    Je to jeho problém a jeho zodpovednosť. V prípade kontroly bude on sankcionovaný. Uplatnenie DB Ti podpísal vo Vyhlásení...

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Zamestnanec je povinný nahlásiť každú zmenu, ktorá sa vyznačí vo vyhlásení k dani. Takisto je povinný nahlásiť aj skutočnosti, týkajúce sa priznania DB. V opačnom prípade je v prvom rade on zodpovedný za prípadný preplatok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.