Zavrieť

Porady

ukoncenie podnikania a vykazy

Dobry den,
nie som si ista, mam do vykazu o Prijmoch a vydavkoch uviest otcovi aj prijmy uhradene po dni ukoncenia podnikania a co s vydavkami napr. na odvody uskutocnene po dni podnikania? Alebo uviest len tie prijmy , kotre ma v PD do dna skoncenia podnikania.
Neviem co s prijmami a vydavkami , ktore sa v DP uvadzaju podla §17.

Dakujem
Usporiadat
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Tieto sa uvádzajú priamo v DP a nie vo výkazoch.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
dotaz Pozri príspevok
Dobry den,
nie som si ista, mam do vykazu o Prijmoch a vydavkoch uviest otcovi aj prijmy uhradene po dni ukoncenia podnikania
Príjmy uhradené po dni ukončenia podnikania budú vlastne jeho pohľadávky, ktoré sa budú evidovať ku dňu ukončenia. O tieto pohľadávky sa navýši základ dane v r.40 v daňovom priznaní typ FO B


dotaz


a co s vydavkami napr. na odvody uskutocnene po dni podnikania?

Dakujem
Výdavky budú jeho závazky, ktoré sa budú evidovať ku dňu ukončenia živnosti. O závazky sa v daň.priznaní poníži základ dane v r.41 .Výkazy sa podávajú už nulové.
0 0
dotaz dotaz

dotaz je offline (nepripojený) dotaz

Zhrniem to:
takze sa pozriem na stav v PD ku dnu ukoncenia podnikania a ten uvediem do vykazu o Prijmoch a vydavkoch.

Prijmy a vydavky(odvody a mzda) uskutocnene po dni ukoncenia mi ku dnu ukoncenia zostanu ako Pohladavky a zavazky a tie uvediem vo Vykaze o majetku a zavazkoch.

Dakujem
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

A musíš ich zahrnúť do DP ako bolo vyššie napísané.
0 0
dotaz dotaz

dotaz je offline (nepripojený) dotaz

ano, to som uz urobila.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

renča1 Pozri príspevok
.Výkazy sa podávajú už nulové.
Reni, si si istá??
Ja som podávala výkazy v takom stave v akom boli ku dňu skončenia podnikania, tzn., že aj výšku záväzkov a pohľadávok som tam uviedla.

A o tieto sumy som potom upravila priamo v DP základ dane.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Muška Pozri príspevok
Reni, si si istá??
Ja som podávala výkazy v takom stave v akom boli ku dňu skončenia podnikania, tzn., že aj výšku záväzkov a pohľadávok som tam uviedla.

A o tieto sumy som potom upravila priamo v DP základ dane.
No, ale veď vo výkaze nemajú prečo už potom figurovať,keď sa o ne upraví základ dane v DP.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Reni, ale výkazy sú výsledkom môjho účtovníctva a to ukončím so záväzkami a pohľadávkami.

Základ dane upravím už len podľa zákona o dani z príjmu v DP.

Možno by sa mohol k tomu ešte niekto ďalší vyjadriť.
0 0
mango11 mango11

mango11 je offline (nepripojený) mango11

Muška Pozri príspevok
Reni, ale výkazy sú výsledkom môjho účtovníctva a to ukončím so záväzkami a pohľadávkami.

Základ dane upravím už len podľa zákona o dani z príjmu v DP.

Možno by sa mohol k tomu ešte niekto ďalší vyjadriť.
veru neviem, tiez som mala taky pocit, ze ked sa ukoncuje podnikatelska cinnost, vo vykazoch by malo byt vsetko nulove...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Muška Pozri príspevok
Reni, ale výkazy sú výsledkom môjho účtovníctva a to ukončím so záväzkami a pohľadávkami.

Základ dane upravím už len podľa zákona o dani z príjmu v DP.

Možno by sa mohol k tomu ešte niekto ďalší vyjadriť.
Súhlasím s týmto vyjadrením od Mušky. Výkazy zobrazujú môj stav účtovníctva k danému dňu a k danému dňu som mala určité pohľadávky a záväzky. Druhá vec je , že ich zdaním /a uvádzam ich aj na zvláštnom riadku v daňovom priznaní/, ale oni stále ostávajú mojími pohľadávkami a záväzkami. Stále mám právo si ich vymáhať od toho kto mne dĺži, alebo ten komu som dĺžna ja môže na mňa poslať aj exekútora. Nič nemení na veci, že som ich už zdanila a zbavila sa týchto svojich záväzkov a pohľadávok z hľadiska daňového... Hovoríme tu o FO...
0 0
gemka gemka

gemka je offline (nepripojený) gemka

ja sa chcem k tejto teme este opytat aky datum uvediem vo vykazoch?
ukoncila som cinnost v 4.7.2007, tak napisem ze udaje vo vykazoch su k 4.7.2007 a uctovna zavierka bola zostavena 31.7.2007.
Je to takto dobre?

Dakujem
0 0
gemka gemka

gemka je offline (nepripojený) gemka

opravite ma prosim?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

gemka Pozri príspevok
ja sa chcem k tejto teme este opytat aky datum uvediem vo vykazoch?
ukoncila som cinnost v 4.7.2007, tak napisem ze udaje vo vykazoch su k 4.7.2007 a uctovna zavierka bola zostavena 31.7.2007.
Je to takto dobre?

Dakujem
Zákon o účtovníctve

(6) Účtovná jednotka, ktorá je fyzickou osobou, uzavrie účtovné knihy vždy

a) k poslednému dňu účtovného obdobia,
b) ku dňu skončenia podnikania alebo inej zárobkovej činnosti,

takže dátum je....4.7.2007
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Práve dnes som sa v otázke dátumu zostavovania výkazov v takomto prípade informovala na daňovom úrade, vraj majú byť výkazy k 31.12. A čo sa týka pohľadávok a záväzkov a úpravy základu dane, podľa mňa by mali byť vo výkaze nulové. Raz je to prirátané k ZD, síce ako pohľadávka, a keď ti to niekto vyplatí (v čase, keď už nie si účtovnou jednotkou), už to nezdaňuješ. Rovnako aj záväzky. Príde mi to celkom logické.
Ja som to riešila tak, že som urobila mimoriadnu uzávierku v priebehu roka (aj so záväzkami a pohľadávkami) a k 31.12. normálnu, ktorú odovzdám už s úpravami základu dane. Ide síce o prerušenie živnosti, ale keďže ju neobnoví do termínu podávania DP, tiež sa upravuje základ dane ako pri zrušení.
0 0
rena79 rena79

rena79 je offline (nepripojený) rena79

Tak výkazy pohľadávky a záväzky pri prerušení živnosti ostávajú v pôvodnom stave nie nulové? Neuhrádzam ich prostredníctvom ID? a potom len upravím ZD v DP??
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

kunkelovaa Pozri príspevok
Práve dnes som sa v otázke dátumu zostavovania výkazov v takomto prípade informovala na daňovom úrade, vraj majú byť výkazy k 31.12. A čo sa týka pohľadávok a záväzkov a úpravy základu dane, podľa mňa by mali byť vo výkaze nulové. Raz je to prirátané k ZD, síce ako pohľadávka, a keď ti to niekto vyplatí (v čase, keď už nie si účtovnou jednotkou), už to nezdaňuješ. Rovnako aj záväzky. Príde mi to celkom logické.
Ja som to riešila tak, že som urobila mimoriadnu uzávierku v priebehu roka (aj so záväzkami a pohľadávkami) a k 31.12. normálnu, ktorú odovzdám už s úpravami základu dane. Ide síce o prerušenie živnosti, ale keďže ju neobnoví do termínu podávania DP, tiež sa upravuje základ dane ako pri zrušení.
....hm.....takže vlastne r. 40 a 41 v DP typ B...sú zbytočné.
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

Trochu vykazov, ale otazka k ukonceniu podnikania - je povinna SZCO (teraz uz byvala) uhradit dan z prijmu z podnikatelskeho uctu, ked podnikanie ukoncila? A ak moze aj zo sukromneho, musi byt aj toto c. u. uvedene v DP?
Dakujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Dancika, je jedno z akého účtu uhradíš , hlavne, že uhradíš. A zvlášť keď si ukončila podnikanie.
Hlavne zadaj správny variabilný symbol.
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

Nejedna sa o mna , ale dakujem
0 0
Daphne Daphne

Daphne je offline (nepripojený) Daphne

Muška Pozri príspevok
....hm.....takže vlastne r. 40 a 41 v DP typ B...sú zbytočné.
Muska, robim to presne tak ako ty . Ukoncenie podnikania 31.7.2007. Vykazy k 31.7.2007 so zostatkami pohladavok a zavazkov. Zaklad dane upravujem na r.40,41. K ciselkam prikladam prilohu ako svet s presnou identifikaciou co z uvedenych zavazkov, pohladavok vchadza do r. 40,41 a co nie a preco, ak bolo do 31.12.2007 uhradene tak kolko.
Rozhodne k ukonceniu zivnosti ńemam v zavazkoch a pohladavkach 0 v ucte, tak nebudem mat 0 ani vo vykazoch. Su to uctovne, nie danove vykazy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať