Zavrieť

Porady

daňovy bonus

Ahojte. Môže mi prosím niekto poradiť na takýto problém.zamestnanec si chce uplatniť daňový bonus na dieťa za min rok, doniesol mi potvrdenie o návšteve školy za škol.rok 05/06 do 30.06.06. Od 10.07.06 začal pracovať na zmluvu a tu je moja dilema. Môže si zamestnanec uplatniť DB ešte aj v mesiaci 07/06?Nechcem byť otravná možno už bola niekde takáto téma ale nenašla som nikde. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    Ahojte. Môže mi prosím niekto poradiť na takýto problém.zamestnanec si chce uplatniť daňový bonus na dieťa za min rok, doniesol mi potvrdenie o návšteve školy za škol.rok 05/06 do 30.06.06. Od 10.07.06 začal pracovať na zmluvu a tu je moja dilema. Môže si zamestnanec uplatniť DB ešte aj v mesiaci 07/06?Nechcem byť otravná možno už bola niekde takáto téma ale nenašla som nikde. ďakujem
    DB uplatníš do 30.06.2006.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    Ahojte. Môže mi prosím niekto poradiť na takýto problém.zamestnanec si chce uplatniť daňový bonus na dieťa za min rok, doniesol mi potvrdenie o návšteve školy za škol.rok 05/06 do 30.06.06. Od 10.07.06 začal pracovať na zmluvu a tu je moja dilema. Môže si zamestnanec uplatniť DB ešte aj v mesiaci 07/06?Nechcem byť otravná možno už bola niekde takáto téma ale nenašla som nikde. ďakujem
    Ak som správne pochopila, dieťa začalo pracovať od 10.07.2006. Keďže boli splnené podmienky na začiatku mesiaca, mal by mať rodič nárok na bonus aj za 07/2006 (ak bol stredoškolák a mal prázdniny, nebol evidovaný na úrade práce, apod.) Myslím, že tak isto je to aj s prídavkami.

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    Ahojte,

    ja mám zase takýto problém.

    študentka od 1.1.2006 do 31.8.2006 na vysokej škole máme potvrdenie. Od septembra prestúpila na inú vysokú školu. Dostala dektrét o prijatí 25.9.2006 a zápis do školy bol až 2.10.2006. Máme nárok na DB za celý rok 2006? alebo za ten september nie?

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    ok aj som to tak urobila. ale pracovníčka daňového úradu nás vyzvala aby sme jej zdokladovali potvrdením zo školy aj september. ale na jednej škole nám dali potvrdenie do 31.8.2006 a na druhej škole od 2.10.2006 vtedy bol zápis. tak teraz neviem.

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Nech ide na Okr. úrad a vypýta si potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov na to dieťa. Nahrádza to potvrdenie zo školy.

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Zamestnanec nenahlásil, že dieťa má prerušené štúdium od 01/2006. Daňový bonus som zastavila v septembri, keď nedoniesol potvrdenie zo školy. Môžem mu pri ročnom zúčtovaní dane strhnúť daňový bonus za 8 mesiacov?

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Magma Pozri príspevok
    Zamestnanec nenahlásil, že dieťa má prerušené štúdium od 01/2006. Daňový bonus som zastavila v septembri, keď nedoniesol potvrdenie zo školy. Môžem mu pri ročnom zúčtovaní dane strhnúť daňový bonus za 8 mesiacov?
    Áno, môžeš. Zamestnanec urobil chybu. Hneď pri prerušení štúdia mal povinnosť Ti nahlásiť a zmenu urobiť vo vyhlásení podpisom. Čo si myslel, že sa na to nepríde?

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    fipina Pozri príspevok
    Ak som správne pochopila, dieťa začalo pracovať od 10.07.2006. Keďže boli splnené podmienky na začiatku mesiaca, mal by mať rodič nárok na bonus aj za 07/2006 (ak bol stredoškolák a mal prázdniny, nebol evidovaný na úrade práce, apod.) Myslím, že tak isto je to aj s prídavkami.
    Takze v tomto pripade, ak by sa zamestnala 2.7.06 ma narok na DB aj za 7/2006?

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    brikina Pozri príspevok
    Takze v tomto pripade, ak by sa zamestnala 2.7.06 ma narok na DB aj za 7/2006?
    áno,pretože sa vždy sleduje 1. deň v mesiaci

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    K l. v mesiaci podmienka splnená bola. Ja by som si ešte vypýtala potvrdenie o poberaní RP. Ak mal nárok na RP, má nárok aj na DB.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    Prosím Vás, ak si na dieta uplatnila na celý rok 2006 DB žena, v decembri sa im narodila druhé dieta, môže si na toto druhé uplatnit za 1 mesiac DB muž?
    ĎAKUJEM

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    lydinka Pozri príspevok
    Prosím Vás, ak si na dieta uplatnila na celý rok 2006 DB žena, v decembri sa im narodila druhé dieta, môže si na toto druhé uplatnit za 1 mesiac DB muž?
    ĎAKUJEM

    Prosím, poradí niekto?

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    lydinka Pozri príspevok
    Prosím Vás, ak si na dieta uplatnila na celý rok 2006 DB žena, v decembri sa im narodila druhé dieta, môže si na toto druhé uplatnit za 1 mesiac DB muž?
    ĎAKUJEM
    No, pokúšala som sa čosi nájsť na porade, ale niekto písal, že sa to nemôže a druhý zas na to, že môže.......tak neviem

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    Janka6685 Pozri príspevok
    No, pokúšala som sa čosi nájsť na porade, ale niekto písal, že sa to nemôže a druhý zas na to, že môže.......tak neviem

    Ved práve, aj ja viem tak, že jeden rodič na obe deti naraz, ja som mala taký problém vlani, lebo som rozvedená a starší syn je z prvého manželstva, na mladšieho si uplatnoval muž a ja som si tým pádom nemohla na staršieho, tak sme to vyriešili tak, že ja si teraz uplatnujem na oboch, ale tu je ona vlastne od novembra na materskej, tak som si nie istá ako to je.

    Ďakujem

    Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

    Lanaj
    lydinka Pozri príspevok
    Prosím Vás, ak si na dieta uplatnila na celý rok 2006 DB žena, v decembri sa im narodila druhé dieta, môže si na toto druhé uplatnit za 1 mesiac DB muž?
    ĎAKUJEM
    Muž len na jedno dieťa nemôže, ale žena si môže uplatniť druhé dieťa v rámci ročného zúčtovania alebo daňového priznania.

    Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

    Marta3
    DB na deti môže poberať iba jeden rodič, ale môžu sa dohodnuť že časť
    roka poberá jeden a časť druhý - v tomto prípade manželka za 11 mesiacov
    a manžel si môže uplatniť na obidve deti za 12. mesiac

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    lydinka Pozri príspevok
    Prosím Vás, ak si na dieta uplatnila na celý rok 2006 DB žena, v decembri sa im narodila druhé dieta, môže si na toto druhé uplatnit za 1 mesiac DB muž?
    ĎAKUJEM
    Určite nemôže. Pozri § 33 ods. 4 ZoDP. Ak dieťa vyživujú viacerí daňovníci, daňový bonus si môže uplatniť na všetky deti len jeden z nich. Pomernú časť DB si môže uplatniť po časť zdaňovacieho obdobia jeden z daňovníkov a po zostávajúcu časť druhý z daňovníkov - opäť na všetky deti. To znamená, že napr. január - apríl manželka, máj - december manžel, ale vždy si ho uplatňuje na všetky deti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.