Zavrieť

Porady

Kurzové rozdiely zo zasob?

V auguste 2009 nam bol dodany material od rakuskeho dodavatela. Uctovala som to na zaklade dodacieho listu, lebo fakturu nam vystavili az teraz v marci 2007 cize 501/326.

Velka cast z tohto materialu nam vsak ostala na sklade ku koncu roka 2006. a teraz neviem, ci sa skladove zasoby preratavaju na konci roka kurzom k 29.12.2006 alebo nie? a ci vzniknuty pripadny rozdiel je danovym nakladom alebo vynosom. rozdiel by bol asi tak 250000 do vynosov.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    slavuska Pozri príspevok
    V auguste 2009 nam bol dodany material od rakuskeho dodavatela. Uctovala som to na zaklade dodacieho listu, lebo fakturu nam vystavili az teraz v marci 2007 cize 501/326.

    Velka cast z tohto materialu nam vsak ostala na sklade ku koncu roka 2006. a teraz neviem, ci sa skladove zasoby preratavaju na konci roka kurzom k 29.12.2006 alebo nie? a ci vzniknuty pripadny rozdiel je danovym nakladom alebo vynosom. rozdiel by bol asi tak 250000 do vynosov.
    Dakujem
    Kurzové rozdiely zo zásob neexistujú, oceníš ich podľa § 2 - kurzom NBS v deň uskutočnenia účtovného prípadu, to je deň splnenia dodávky.
    Pozri si § 24 Postupov účtovania a § 24 zákona o účtovníctve.
    V tvojom prípade vznikne kurzový rozdiel zo záväzku.
    Naposledy upravil martinius : 19.03.07 at 12:37

    slavuska je offline (nepripojený) slavuska

    slavuska
    Super. Dakujem za rychlu odpoved.
    Ale vyskytol sa mi dalsi problem... co sa tyka kurzoveho rozdielu z DPH. Dodacie listy som nauctovala na vystupe dna 15.9.2006 a na vstupe teraz ked mi prisla faktura. na 379 mi teda vznika kurz.rozdiel z DPH pri dodani tovaru z ineho clenskeho statu... ako mam zuctovat toto??

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    1. Použila by som účet 343, pretože 379 sa používa pri dovoze (t.z. tretie krajiny,nie štáty EÚ).
    2. DPH na výstupe prepočítaš kurzom NBS zo dňa 15.9.
    3. DPH vstup - podľa zákona o DPH môžeš odpočet vykonať v tom zdaňovacom období, v ktorom dostaneš doklad.
    Naposledy upravil martinius : 20.03.07 at 08:52

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Ešte doplním:
    Ak deň nároku na odpočítanie dane nie je zhodný s dňom vzniku daňovej povinnosti, v deň vzniku nároku na odpočítanie dane z pridanej hodnoty sa preúčtuje daň z pridanej hodnoty v rámci analytických účtov k účtu 343 – Daň z pridanej hodnoty.
    Napr. DPH vstup 343 101
    DPH výstup 343 102
    DPH techn.účet 343 999

    Daň. povinnosť naúčtuješ : 343 999/343 102
    Odpočet DPH : 343 101/343 999.
    Kurzový rozdiel voči 343 999.

    Kurzové rozdiely zo zasob?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.