Zavrieť

Porady

Kanalizacna, vodovodna pripojka prip. oplotenie

Zdravim.

Do akej skupiny odpisovej mam zaradit kanalizacne pripojky /k obchodu/, vodovodne pripojky /k budove obchodu/ a napr. oplotenie??

-povodne som myslel ze pripojky do 3 OS, ale teraz sa mi zda ze do 4.-tej odpisovej skupiny, poradte??

-a kde este najdem presne definovane, co do 3. a co do 4. ??
dakujem za odpovede.

zumpy, studne, vodomerne sachty dam do 3.-tej odpisovej skupiny a vodovodne pripojky, kanalizacne pripojky, spevnene plochy do 4.-tej odpisovej skupiny a oplotenie???
Naposledy upravil Nandrolon : 19.03.07 at 12:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Prípojky stavieb na verejné rozvodné siete sa považujú za drobné stavby, takisto oplotenie. Drobné stavby sa odpisujú v zmysle zákona o DzP v 3. odp. sk. viď príloha zákona. A nevieš náhodou čo mám robiť s rozšírením parkoviska?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Všetky prípojky na verejné kanalizácie by mali byť drobné stavby. Do inžinierskych sietí patria diaľkové a miestne rozvody vody alebo pary atď., takže ak chceš počkaj na vyjadrenie ostatných.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Do akej skupiny odpisovej mam zaradit kanalizacne pripojky /k obchodu/, vodovodne pripojky /k budove obchodu/,
    Do 4.0S, súvisia s obstaraním nehnuteľnosti a sú súčasťou OC:úhradu nákladov účelne vynaložených na pripojenie a zabezpečenie požadovaného príkonu alebo požadovanej dodávky plynu, tepla a vody ako i úhradu vlastníkovi rozvodného zariadenia za preložku rozvodného zariadenia ).a
    napr. oplotenie??: Oplorenie je drobná stavba, kt. patrí do 3.OS,

    Prípojky je určite 4.OS


    Do 3. odpisovej skupiny (položka 3-28 prílohy ZoDP) patria tzv. drobné stavby, definované v osobitnom predpise - § 139b stavebného zákona:
    (6) Drobné stavby sú stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu (napr. pre stavbu na bývanie, pre stavbu občianskeho vybavenia, pre stavbu na výrobu a skladovanie, pre stavbu na individuálnu rekreáciu) a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie, a to:
    a) prízemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 5 m, napríklad kôlne, práčovne, letné kuchyne, prístrešky, zariadenia na nádoby na odpadky, stavby na chov drobného zvieratstva, sauny, úschovne bicyklov a detských kočíkov, čakárne a stavby športových zariadení,
    b) podzemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a hĺbka 3 m, napríklad pivnice, žumpy.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Mám to presne takto, s tým parkoviskom. A ohľadom tých prípojok som to presne takto myslela ako píšeš v príspevku 6 a 7.

    sobubo je offline (nepripojený) sobubo

    sobubo
    Dobry den. Zaujímalo by ma čo mám urobiť, ak obstarávacia cena kanalizačnej prípojky k budove skladu je do 30 000,-Sk. Môžem to dať rovno do nákladov? Účtujem v jednoduchom účtovníctve.
    Ďakujem.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    nech sa ozvu este dalsi, lebo ja som si myslel presne to co ty. Az teraz som sa dozvedel, ze iba pripojky k "drobnym stavbam" sa povazuju za drobne stavby. Tak mam v tom chaos:-((
    Proste mozno nejaka pripojka do pracovne mimo domu alebo co.
    Ale co s normalnou pripojkou od velkeho obchodu ???
    A uz to mam zaradit a teraz neviem ako...

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    lenze pozor, nemysli sa v zakone tymi inzinierskymi sietami presne tie dialkove pripojky /dialkove rozvody/, ktore uctuje a ma v sprave nejaky spravca /spp, sevak/???

    lebo toto je pripojka normalnej stavby ktora je v 4.odpisovej skupine. je to vlastne napojenie na verejnu kanalizaciu, teda vonkajsia pripojka ktora je dlha napriklad 24 metrov. nema to byt predsa len 3. odpisova skupina???

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    velmi pekne dakujem, davam to do 3 OS.
    (7) Za drobné stavby sa považujú aj

    a) stavby organizácií na lesnej pôde slúžiace na zabezpečovanie lesnej výroby a poľovníctva, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 30 m2 a výška 5 m, napríklad sklady krmiva, náradia alebo hnojiva,
    b) oplotenie,
    c) prípojky stavieb a pozemkov na verejné rozvodné siete a kanalizáciu všetkých stavieb a pozemkov a pripojenie drobných stavieb a pozemkov na rozvodné siete a kanalizáciu hlavnej stavby,
    d) nástupné ostrovčeky hromadnej verejnej dopravy, priechody cez chodníky a na susedné pozemky, priepusty a pod.
    -z toho mi vychadza ze klasicke pripojky /tie ktore sa dalej napajaju na rozvodne dialkove pripojky/ idu do 3. a tie ktore spravuje napr. sevak si oni asi uctuju do 4. OS

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    no a s tym parkoviskom ak je to rozsirenie nad 30 tis tak ako tz parkoviska /pokial by uz pôvodne bolo odpisane, zaradit ako iny majetok do tej istej odpisovej skupiny/, ak do 30 tis. potom do nakladov.
    Inac parkoviska mam ako spevnene plochy v 4. odpisovej skupine ako budovy kod 2112 klasifikacie budov a stavieb.
    budem rad ak sa vyjadria aj ostatni..

    Kanalizacna, vodovodna pripojka prip. oplotenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.