Zavrieť

Porady

Nulový základ dane a daň z úroku z účtu

Prsím o radu SRO má nulový základ dane, na účte 341 sú 3.- Sk daň z úroku z účtu. Čo s tým preúčtovať, alebo prenášať do budúcich období ?
Pochybujem, že DÚ tie tri koruny vráti.
Ďakuje vopred za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    EditaF Pozri príspevok
    Prsím o radu SRO má nulový základ dane, na účte 341 sú 3.- Sk daň z úroku z účtu. Čo s tým preúčtovať, alebo prenášať do budúcich období ?
    Pochybujem, že DÚ tie tri koruny vráti.
    Ďakuje vopred za radu
    Preniesť do ďalšieho obdobia, a v nasledujúcom roku ak bude mať daňovú povinnosť sa to môže vysporiadať ako preddavok na daň.

    EditaF je offline (nepripojený) EditaF

    EditaF
    ďakujem za bleskovú odpoveď a ešte otázočka ,ak aj v budúcom roku
    bude nulový základ- bude odratávať stratu ,budem daň prenášať do ďalších období ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    EditaF Pozri príspevok
    ďakujem za bleskovú odpoveď a ešte otázočka ,ak aj v budúcom roku
    bude nulový základ- bude odratávať stratu ,budem daň prenášať do ďalších období ?
    Áno správne

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    EditaF Pozri príspevok
    Posledná otázka -tie tri koruny uvediem v Daňovom priznaní ako preddavok ?

    Áno na riadku 830 a 840

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Pre EditaF:
    AK máš nulový základ (príp. daňovú stratu), uvedieš zrážkovú daň z úrokov na r. 830 a 840 a tiež na 901. V žiadnom prípade takýto preplatok nemôžeš uplatniť ako preddavok v roku 2007.
    Máš nárok na vrátenie na základe žiadosti alebo požiadaš o započítanie s inou splatnou daňovou povinnosťou.
    Ja by som 3,- Sk odúčtoval na účet 591 a nechal by som to tam.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    A ak mám ešte z rokov 1999 -zle bola uhradená daň a mám tam na účte 341 zostatok 431 Sk čo by mi mal daň.úrad vrátiť, s tým čo, nechám to tam alebo mám napísať nejakú žiadosť o vrátenie?Pôjde to do daň.priznania PO alebo nie?Asi nie ak je to z rokov 1999, že??

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    zuzana Pozri príspevok
    A ak mám ešte z rokov 1999 -zle bola uhradená daň a mám tam na účte 341 zostatok 431 Sk čo by mi mal daň.úrad vrátiť, s tým čo, nechám to tam alebo mám napísať nejakú žiadosť o vrátenie?Pôjde to do daň.priznania PO alebo nie?Asi nie ak je to z rokov 1999, že??
    Treba si u pracovníčky DÚ zistiť aký je stav na DÚ, či uvedený preplatok evidujú aj tam a dohodnúť sa na zápočte s najnovšou daňovou povinnosťou.

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    EditaF Pozri príspevok
    Prsím o radu SRO má nulový základ dane, na účte 341 sú 3.- Sk daň z úroku z účtu. Čo s tým preúčtovať, alebo prenášať do budúcich období ?
    Pochybujem, že DÚ tie tri koruny vráti.
    Ďakuje vopred za radu
    Zdravim,
    s takouto otazkou som sa nedavno obratila aj ja na poradu ... mali sme zrazenu dan z urokov na BU ale firma skoncila so stratou, nevedela som ci mam zrazenu dan uvadzat v danovom priznani, teda ako preplatok.
    Poradili mi dobre, mam to uz aj odsuhlasene s danovym uradom.
    Zaklad dane je 0, zrazenu dan das to co ste uz odviedli, vysledok na r. 901 bude minusovy.
    Tento preplatok si byu vyziadas na vratenie, alebo poziadas o zapocet dane. Kedze mas len 3,- Sk, asi o vratenie ziadat nebudes, ani o zapocet, takze si to prenes do dalsieho roka a uvidis ako sa ti to nazbiera
    Nam danovy urad odporucil poziadat si o zapocet dane, kedze sme mali vyssiu sumu. Takze sme si dali ziadost o zapocet s DPH.

    EditaF je offline (nepripojený) EditaF

    EditaF
    Milí poraďáci, zadala som tému a ďakujem za odpovede, ktoré boli rôzne.
    Obrátila som sa na správkyňu dane a tu je jednoznačná odpoveď preplatok dane do 100,. Sk sa nevracia ani nezapočítava s inou daňou! To znamená
    buď to preúčtujem v roku 2006 na účet 591 a v Daňovom priznaní neuvediem nič, alebo v Daňovom priznaní to uvediem a v roku 2007 preúčtujem na účet, ktorý nebude ovplyvňovať základ dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.