Zavrieť

Porady

Sidlo firmy

Dobry den, neviem kam zaradit tuto otazku lebo sa tyka viacerych oblasti, tak skusam tu.

Firma XY ma sidlo v Trnave a miesto podnikania v Bratislave. V obchodnom registri je napisane iba sidlo Trnava (ziadne ine miesta podnikania, prevadzky alebo akakolvek ina adresa nie je v OR zapisana). Firma je platitelom DPH. Ekonomicke oddelenie "sedi" v Bratislave. Dodavatelia nam posielaju faktury do BA, pricom do kolonky odberatel uvadzaju nasu bratislavsku adresu, teda nie adresu sidla. Tieto faktury im vraciam na prerobenie, nakolko nesplnaju nalezitosti §71 zakona o DPH a preto by bol problem s odpocitanim DPH. Ak vsak dostanem fakturu od neplatitela DPH, cize neodpocitavam dan, je potrebne, aby na takychto dodavatelskych fakturach bolo uvedene sidlo firmy, aby som si naklad mohol danovo uznat v zmysle zakona o dani z prijmov ?

Ak sa pozriem na zakon o uctovnictve, §10 (uctovny doklad) nehovori o sidle, zakon o dani z prijmov nedefinuje nalezitosti danoveho dokladu nikde, zakon o sprave dani a poplatkov v §31 prikazuje iba uvadzat DIC (resp IC DPH), postupy uctovania nemaju preco o tom pojednavat, v zakone o obchodnom registri som to tiez nenasiel... proste ziadny zakon, ziadne opatrenie, s vynimkou zakona o DPH, nepojednava o tom, ako ma vyzerat doklad a teda, ci ma obsahovat udaje v sulade so zapisom v obchodnom registri alebo nie....


Alebo sa mylim ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.