Zavrieť

Porady

Ako na dobropis?

Ahojte, mám problém s odoslaným dobropisom - v januári som vyfakturovala dvakrát ten istý dodací list a zistila som to začiatkom marca. Takže dobropis bude vystavený s marcovým dátumom a DPH sa mi prejaví taktiež v marci na r. 23, 24 alebo 25?
Potrebujem vystavovať dodatočné daňové priznanie a tam to opraviť, alebo stačí v marcovom DP uviesť to na spomínaných riadkoch?
Ak vystavujem dobropis, mám celkovú dobropisovanú sumu mínusom, ale v sume k úhrade stále mi píše celú sumu plusom. Čo s tým?
Nemáte náhodou niekto vzor dobropisu aj s nejakými sumami? Prosím...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Dňom vyhotovenia dobropisu ti ide dobtropis do priznania k DPH. Sumu o ktorú si základ dane znížila dáš na riadok 23 s mínusovým znamienkom a sumu opravenej dane na riadok 24 s mínusovým znamienkom.

    jasmine je offline (nepripojený) jasmine

    jasmine
    Ďakujem veľmi pekne, ešte sa chcem opýtať o "výzor" dobropisu - či mám správne celú dobropisovanú sumu mínusom a v kolónke na určenie spôsobu platby mám sumu k úhrade celú plusom...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.