Zavrieť

Porady

vydavky OZD

ak ma podnikatel prevadzku v mieste bydliska, teda ma dom zaevidovany v obchodnom majetku moze si uplatnit aj vydavky na energiu?
a v akom pomere? ci podla toho kolko pouziva na podnikania?

viete mi este poradit ako sa da znizit ZD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    zuzanask Pozri príspevok
    ak ma podnikatel prevadzku v mieste bydliska, teda ma dom zaevidovany v obchodnom majetku moze si uplatnit aj vydavky na energiu?
    a v akom pomere? ci podla toho kolko pouziva na podnikania?

    viete mi este poradit ako sa da znizit ZD?
    Ak má podnikateľ prevádzku v mieste bydliska, neznamená to automaticky, že "dom" - nehnuteľnosť - je zaevidovaný v obch.majetku ...
    Platí za túto nehnuteľnosť daň z nehnuteľnosti ako za podnikateľský objekt?

    Základ dane môžeš znížiť o výdavky uvedené v § 19 Zákona o dani z príjmov.

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    dan z nehnutelnosti plati zo sadzbou ako pre podnikatelsky objekt len pre priestory kde podnika.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zuzanask Pozri príspevok
    dan z nehnutelnosti plati zo sadzbou ako pre podnikatelsky objekt len pre priestory kde podnika.

    Treba zvážiť jednu vec , že v dome aj býva .......a teda mohlo by to byť výdavkom OVZ v plnej výške ?...no to musíte posúdiť aj z tohto hladiska .
    Dôležité je v akej miere využíva priestor domu na podnikanie .......

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Na kubíky sa dá prepočítať spotreba plynu (výhrevnosti) , ale spotrebovaná energia, naozaj neviem ???

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zuzanask Pozri príspevok
    dalo by sa to preratat podla kubikov ktore vyuziva

    Z toho čo tu je uvedené sa ani nedá odpovedať ..............treba jasne napísať :
    akú činnosť v dome vykonáva ?
    jedná sa o rodinný dom ?
    čo z toho používa ...jednu miestnosť , alebo garáž , alebo ....?
    má zmenu účelu užívania z účelu bytového na účel podnikania ?
    má osobitne elektromer ? ...to asi nemá

    Veď ale to treba všetko uviesť do otázky , aby sme sa mohli trošku ponúť z miesta ..................nedá sa to posudzovať len či si môže uplatniť energiu ......

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    [quote=zuzanask;427196]

    viete mi este poradit ako sa da znizit ZD?[/quote]


    Na tento účel asi Porada neslúži ...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja som na túto otázku "slušne" odpovedala:
    Základ dane môžeš znížiť o výdavky uvedené v § 19 Zákona o dani z príjmov .

    Možno by stálo za to , prebehnúť § 19 ZoDP a nemuseli by sme znásilňovať el.energiu ako daňový výdavok .

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    su to priestory garaze ktore sluzia ako sklad a jedna cast domu (rodinneho) ktora je urcena ako kancelaria. Vsetko tvori jeden komplex - rodinny dom. POdnikatel vykovana distribuciu tovaru. elektromer nema, plati len inkaso za energiu a ci ma na bytovom evidovanu zmenu ucelu na podnikanie - nemam informacie. co by to menilo na veci?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Keby si dala do výdavkov nejaký percentuány podiel spotreby el.energie - musím zase pripomenúť požiadavku preukaznosti výdavkov. Ja by som neriskovala ...

    Monikov je offline (nepripojený) Monikov

    SZČO účtovník Monikov
    Mám klientku ktorá tiež podniká vo svojom dome. Platí daň z nehnut. zvlášť na priestory, v ktorých podniká, elektromer má zvlášť pre domácnosť a zvlášť pre podnikanie - takže úplne preukazné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.