Zavrieť

Porady

stravné

mozem si dat do nakladov aj fakturu od restauracie za pravidelne obedy u nich?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    aamaterka Pozri príspevok
    mozem si dat do nakladov aj fakturu od restauracie za pravidelne obedy u nich?
    dakujem
    Za rok 2007 je to 89.-/pracovný deň.

    aamaterka je offline (nepripojený) aamaterka

    aamaterka
    a za minuly rok je to 49? len som chcela vediet ci moze byt aj faktura, ci musia byt len stravne listky. vdaka

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    aamaterka Pozri príspevok
    a za minuly rok je to 49? len som chcela vediet ci moze byt aj faktura, ci musia byt len stravne listky. vdaka
    Za rok 2006 to bolo 55% z 89.- t.j. 48,95. Fa, alebo stravenky, na spôsobe nezáleží.

    speedy_vw je offline (nepripojený) speedy_vw

    speedy_vw
    k téme stravné:
    1.chcem sa opýtať, či v prípade keď si chcem dať do nákladov stravné za obedy v reštaurácii - mám z každého obeda bloček z reg.pokladne v min hodnote 89,-Sk/1obed. Môžem si to zaučtovať napr. 1x za mesiac - dám všetky bločky spolu, zrátam koľko tých obedov bolo, v peň. denníku to dám pod jeden výdaj s textom napr. stravné január´07 početx89,-Sk a do kolónky výdavok v hotovosti dám výslednú sumu (početx89)?
    2. je potom nejaký rozdiel pri účtovaní stravného pre platcu DPH a pre neplatcu DPH?
    3. v prípade že uvažujem o kúpe stravných lístkov - môžem si potom dať do nákladov fa za tieto stravné lístky v plnej výške (pri platcovi DPH - neuplatňujem DPH z lístkov, uplatňujem DPH len z ostatných poplatkov v tejto faktúre)??? - bolo by to takto správne?

    aamaterka je offline (nepripojený) aamaterka

    aamaterka
    a kolko bolo pracovnych dni za minuly rok.....aka moze byt ciastka na stravne 48,95 krat kolko dni?
    a kolko je pracovnych dni na tento rok
    dakovala

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    aamaterka Pozri príspevok
    a kolko bolo pracovnych dni za minuly rok.....aka moze byt ciastka na stravne 48,95 krat kolko dni?
    a kolko je pracovnych dni na tento rok
    dakovala
    To si musíš spočítať pracovné dni za každý mesiac zvlášť a potom to spočítaj spolu.

    luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

    luciana1
    prosím poradiť,
    mám faktúru za obedy, ktoré nám vozia priamo na pracovisko. Cena obedu je 2,50 + 0,50 DPH, suma za dovoz 24,-- s DPH. Dovoz s DPH /keďže nie sme platcami DPH/ zaúčtujem ako prevádzkovú réžiu. Len nie som istá z akej sumy rátam 55% z ceny obeda - zo sumy bez DPH, táto ide tiež do prevádzkovej réžie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    luciana1 Pozri príspevok
    prosím poradiť,
    mám faktúru za obedy, ktoré nám vozia priamo na pracovisko. Cena obedu je 2,50 + 0,50 DPH, suma za dovoz 24,-- s DPH. Dovoz s DPH /keďže nie sme platcami DPH/ zaúčtujem ako prevádzkovú réžiu. Len nie som istá z akej sumy rátam 55% z ceny obeda - zo sumy bez DPH, táto ide tiež do prevádzkovej réžie?
    Kedže nie si platiteľom, pre teba je cena, z ktorej vychádzaš, cena s daňou.

    luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

    luciana1
    Ďakujem za pomoc, lámem si s tým hlavu nejakú tu hodinu. Doteraz sme mali stravné lístky, no pri tomto som sa nejako zamotala. Pritom je to úplne jasné.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nemáš sa čo motať, ak nie si platca DPH, NIKDY ťa nezaujíma suma DPH, len SPOLU SUMA.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.