Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Na číselné označenie mesiacov a úhrnná suma v Sk.

    P.S. teraz som múdra, ja som sa prednedávnom pýtala na porade to isté.
    Na tom potvrdení je to napísané úplne dolu malými písmenami.

    jana991 je offline (nepripojený) jana991

    jana991
    neviete mi poradiť, ako postupovať pri vypĺňaní Potvrdenia, ak zamestnávateľ platí zamestnancovi príspevok na DDP - je to pripočítateľná položka z základu dane, ale keď tam napíšem do riadku 03 b) 1. uplatnené príslevky na DDP ktoré si platí zamestnanec, tak po odčítaní riadku 01-03 mi tam nie je nikde zohľadnený príspevok zamestnávateľ. Alebo sa uvádza v prvom riadku

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Pekný večer chcem sa uistiť. Do riadku 05 "Potvrdenie"sa píše čo?Akú daň by zaplatil daňovník bez uplatnenia daň.bonusu?Mne totiž mzdový program vypíše preddavkovú dan aj zrazenú dan, v ktorej je už započítaný bonus. Dakujem.

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    Ja len tak do plena :-) Dnes som bola na skoleni o DzPzo ZC za rok 2004 a dozvedela som sa, ze do Potvrdenia sa mozu davat iba prijmy zo ZC, ktore boli vyplatene najneskor 31.1.2005. To znamena, ze ak sa niekto omeskal s vyplatou za december a vyplati az vo februari, uz tuto mesacnu mzdu neuvadza v potvrdeni, ale vyda potvrdenie len za mesiace x-11/04. A samozrejme ak niekto pol roka nedostal vyplatu, tak ma dostat potvrdenie iba na tu cast, ktoru vyplatenu dostal. Ak nahodou bude mat tu dlzobu doplatenu v roku 2005 po 1.februari 2005, tak uz je to z hladiska rocneho zuctovania dane,resp. z hladiska vystavenia potvrdenia o zdnaitelnej A VYPLATENEJ mzde prijem roku 2005 ... To ste vedeli? Lebo ja nie .

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    alexxandra, ja som to vedela (... len som si myslela, že novela zákona o dani z príjmov platná od 1.1.2004 to zmenila, ale nie, ostalo to tak ako hovoríš)

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    jana991
    neviete mi poradiť, ako postupovať pri vypĺňaní Potvrdenia, ak zamestnávateľ platí zamestnancovi príspevok na DDP - je to pripočítateľná položka z základu dane, ale keď tam napíšem do riadku 03 b) 1. uplatnené príslevky na DDP ktoré si platí zamestnanec, tak po odčítaní riadku 01-03 mi tam nie je nikde zohľadnený príspevok zamestnávateľ. Alebo sa uvádza v prvom riadku
    jani, mne to soft dáva do prvého riadku

    jana991 je offline (nepripojený) jana991

    jana991
    Zase dotaz. Ak v r. 04 mám sumu 64427,- v riadku 05 0,-, tak do riadku 06 napíšem 12, 80832,- aj keď si zamestnanec neuplatnil celú odpočítateľnú čiastku počas roka?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ak hovoríš o vystavení potvrdenia o zúčtovaných a vyplatených príjmoch, tak do riadku 06 stĺpca I. píšeš číselné označenie mesia, v ktorých si u teba ako zamestnávateľa zamestnanec nárokoval na nezdaniteľnú časť základu dane a do riadku 6 stĺpca II. píšeš výšku nezdaniteľnej časti základu dane zodpovedajúcu počtu mesiacov nárokovania (matematicky: stĺpec II. x 6736)

    jana991 je offline (nepripojený) jana991

    jana991
    takže nezáleží na tom, že si uplatnil z 80832,- len 64427,-. Ja viem, že to niekedy robím zložitejšie ako to je.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    jana991
    takže nezáleží na tom, že si uplatnil z 80832,- len 64427,-. Ja viem, že to niekedy robím zložitejšie ako to je.
    nerozumiem ... janka, od kedy je tento jedinec tvojím zamestnancom?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    takže tvoj riadok 06 bude vyzerať takto: I. 1-12, II. 80832,-
    ... teoreticky ten rozdiel (ak iné príjmy tento zamestnanec nemal) 80832-64427 = 16405 si môže uplatniť jeho/jej manželka/manžel ako nezdaniteľnú časť základu dane na manželku/manžela, v prípade ak je tento zamestnanec ženatý/vydatá
    ... puff, to je veta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.