Zavrieť

Porady

ešte raz konatelia

Zdravim vsetkych poradakov.Viem, ze na tuto temu sa tu uz popisalo vela, ale stale som este nepochopila.V minulom roku v júli sme si založili s.r.o. Sú v nej dvaja konatela, obaja su spolocnici. Z toho jeden je na rodicovskej dovolenke a druhy zamestnany v inej spolocnosti. Nepoberaju ziadnu odmenu. Ani jedneho sme nikam neprihlasovali (ani ZP, ani SP). Viem, ze SP ani netreba, to som sa uz docitala v inych prispevkoch, ale s tym zdrabvotnym poistenim mi to stale nie je jasne. Mali sa niekam prihlasit? Ak ano, ako co? Mali aj nieco platit? Vsetkym vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Do ZP prihlasuješ len v prípade, že konateľ /lia/ začnú poberať odmenu z titulu výkonu funkcie konateľa.
    Monika Kováčová
    Ak s.r.o. vznikla v júli 2006 nemáš povinnosť ich registrovať na ZP. Platilo to od 1.1.2005 do 31.8.2005
    Monika Kováčová
    prečo, veď jeden je platiteľ z titulu zamestnanca a za druhého platí poistné štát...
    Monika Kováčová
    tak tá iná firma za neho platí odvody do ZP.
    Už som ti písala, kedy to prihlásenie platilo. Dávno je už po 31.8.2005

    janasiv je offline (nepripojený) janasiv

    janasiv
    Myslim, ze uz mi to zacina byt jasne. Takze ako samoplatitel ma byt prihlaseny, len ak nie je zamestnanec, zivnostnik, umelec, alebo osoba, za ktoru plati poistne stat.V ostatnxch pripadoch sa neprihlasuje. Prihlasil by sa len, ak by poberal konatelsku odmenu. Dufam, ze to chapem spravne. Vdaka

    Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

    Mirka.V
    A keď je taká situácia že ... spoločník je aj konateľ a zatiaľ nemá žiadny príjem pretože spoločnosť len začína .... je povinný sa niekde prihlásiť?
    A čo je výhodnejšie uzavrieť zmluvu o výkone konateľa, alebo konateľa zamestnať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.