Zavrieť

Porady

Nedoplatok z roč. zúčt. ZP a daňové priznanie

PRosím Vás o radu, milí poraďáci, či mám v DP uvádzať keď mal podnikateľ nedoplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia. Nedoplatok bol konkrétne vo výške 18.000,- Sk. Zaplatil ho v roku 2006. Čiže to bol jeho výdavok ale neviem, či to má čo hľadať v daňovom priznaní. Nevyznám sa. Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zaphira je offline (nepripojený) zaphira

    zaphira
    to ste isto nikto nemali taký prípad, ze ste mali nedoplatok? Stací mi len to, či to uvádzať v DP. ano alebo nie. Nič viac. Dik

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zaphira Pozri príspevok
    PRosím Vás o radu, milí poraďáci, či mám v DP uvádzať keď mal podnikateľ nedoplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia. Nedoplatok bol konkrétne vo výške 18.000,- Sk. Zaplatil ho v roku 2006. Čiže to bol jeho výdavok ale neviem, či to má čo hľadať v daňovom priznaní. Nevyznám sa. Ďakujem za každú radu.
    Vieš ak by si hľadala na Porade .,tak odpoveď iste nájdeš .

    Ak bol zaplatený nedoplatok za SZČO na poistnom za roky predcházajúce , tak účtuješ o výdavku OVZ-platby do fondov .Tento nedoplatok sa Ti premietne vo výdavkoch celkom a znižuje vlastne ZD za rok 2006.Osobitne v DP to neuvádzaš nakoľko je to čiastka zahrnutá vo výdavkoch celkom .

    Pri úhrade nedoplatku účtuješ banka/pokladňa ...VOZD-Platba do fondov .

    Nedoplatok z roč. zúčt. ZP a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.