Zavrieť

Porady

Kniha záväzkov

Ahojte,
nie je mi dosť dobre jasné, či mám do knihy záväzkov uvádzať aj záväzky voči zdrav. a soc. poisťovni, ktoré musí živnostník uhradiť za mesiac december najneskôr 08.01.2007.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    Je potrebné záväzky z miezd (SP, ZP, daň,..) za jednotlivé mesiace účtovať ako záväzok a potom v bankovom výpise účtovať úhradu?
    alebo stačí iba úhradu?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ja tiež,počas roka účtujem priamo len úhrady,a zatiaľ kontrola nemala námietky.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Do záväzkov to dávam len za mesiac december. Inak účtujem priamo úhrady do jednotlivých poisťovní.

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    jamis Pozri príspevok
    Do záväzkov to dávam len za mesiac december. Inak účtujem priamo úhrady do jednotlivých poisťovní.
    ani mne sa to nechce dvakrát sa s tým hrať. raz, aby som vedela, čo mám nahodené v záväzkoch a potom druhýkrát v bankovom výpise.
    len teraz začínam s JÚ, doteraz som účtovala len PÚ, ale ide mi to dobre na nervy. Nejako si na to neviem zvyknúť.
    Monika Kováčová
    v evidencii HIM účtujeme účtovné odpisy a v uzávierkových operáciach prevádzková réžia - daňové odpisy.
    Vo výkaze o MaZ uvedieš zostatkovú cenu účtovnú.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ano a cez UUO k 31.12., účtovné mám vypočítané spolu s daňovými = odpisový plán pri každom DHIM

    drako je offline (nepripojený) drako

    drako
    [quote=Alčalča;429710]Ahojte,
    nie je mi dosť dobre jasné, či mám do knihy záväzkov uvádzať aj záväzky voči zdrav. a soc. poisťovni, ktoré musí živnostník uhradiť za mesiac december najneskôr 08.01.2007.



    Mne je jasné že áno,len sa chcem opýtať pod akým dokladom to do knihy záväzkov zaevidujete. Vystavíte si nejaký interný doklad, alebo čo vlastne považujeme za daný doklad?

    drako je offline (nepripojený) drako

    drako
    asi sa nechápeme. V programe ALFA mám kolónku kde mám uviesť č.dokladu. U faktúr je to jasné, je to číslo faktúry. Čo je ale dokladom pre záväzok voči napr.zdrav.poisťovni? Prihláška? Alebo si vyrobíte nejaký doklad interný so zoznamom úhrad?

    Ešte upresním,že konkrétne v tomto roku nemám ešte žiaden podklad na základe čoho by som zaúčtoval tento prípad, pretože som len začal podnikať. Nerobil som ešte ročné zúčtovanie a SZČO nerobí ani mesačné výkazy.
    Naposledy upravil drako : 23.03.07 at 19:48
    Monika Kováčová
    napíš si odvolávku na č. Zákona o zdravotnom poistení, sociálnom a pod. keď to tak veľmi potrebuješ doložiť papierom....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.