Zavrieť

Porady

prehľad o zraz. preddavkoch

Nevie mi niekto poradiť, či treba poslať 1/4 ročný prehľad o zraz. a odvedených preddavkoch ak platiteľ za uplynulý 1/4 rok nemal zamestnancov ani dohodárov - nestrhol žiadne preddavky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    oref je offline (nepripojený) oref

    oref
    Určite je potrebné poslať to. Kamoška dostala za I. kvartál pokutu, lebo neposlala 0 výkaz.

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    áno, určite aj nulové Prehľady a na konci roka aj nulové Hlásenie, alebo sa odhlásiť z DÚ z dane zo závislej činnosti.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Na 100% áno. Ja ho podávam už 2 roky, lebo som sa vtedy nestihla odhlásiť, keď som prepustila zamestnanca. A treba tam vypisovať aj nuly - dnes mi bolo vytknuté a predtým mi povedali, že nuly sa nepíšu.

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    U nás na DU (VT) mi povedali, že 0 prehľad netreba, že z ročného hlásenia budú vidieť, koľko sa zrazilo aj odviedlo. Ani som prázdne prehľady nepodávala.

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    AdaG
    U nás na DU (VT) mi povedali, že 0 prehľad netreba, že z ročného hlásenia budú vidieť, koľko sa zrazilo aj odviedlo. Ani som prázdne prehľady nepodávala.
    Aspoň niekde na DU rozmýšľajú logicky.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ata111
    Aspoň niekde na DU rozmýšľajú logicky.
    Aj ja by som bola za, ale nikdy nevieš na koho z DU narazíš pri kontrole a akú bude mať v deň kontroly náladu. Mne naši daňováci poradili, že mám podávať aj nulové, pretože ak nepodám ako keby som si nesplnila svoju oznamovaciu povinnosť a za to sú od 1.1.2004 pekné pokuty.

    prehľad o zraz. preddavkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.