Zavrieť

Porady

Zostavenie suvahy

Pri zostaveni suvahy v Pohode som si vsimol nasledovne:

1. Ucet 311 Odberatelia mi to hodilo do riadku 42, teda Dlhodobe pohladavky z obchodneho styku, podla mna maju byt na riadku 49 - Kratkodobe pohladavky z obchodneho styku
2. Ucet 314 Poskytnute preddavky mi to hodilo do riadku 40 - Poskytnute preddavky na zasoby, podla mna vsak to ma byt tiez na riadku 49 - Kratkodobe pohladavky z obchodneho styku, ale tym nie som si isty, pretoze 4 miliony z tych piatich je preddavok na material, teda zasoby, ale zbytok, 1 milion Sk je preddavok na investicny majetok.
3. Ucet 391 - Opravna polozka k pohladavkam mi dalo do riadku 40, stlpec 2, teda teda korekcia k poskytnutym preddavkom na zasoby, co je podla mna blbost, a malo by to byt na riadku 49, stlpec 2.

Vie mi niekto poradit, ako to urobit, aby mi suvahu zostavilo dobre?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo Š. je offline (nepripojený) Braňo Š.

    Braňo Š.
    johny18 Pozri príspevok
    Pri zostaveni suvahy v Pohode som si vsimol nasledovne:

    1. Ucet 311 Odberatelia mi to hodilo do riadku 42, teda Dlhodobe pohladavky z obchodneho styku, podla mna maju byt na riadku 49 - Kratkodobe pohladavky z obchodneho styku
    2. Ucet 314 Poskytnute preddavky mi to hodilo do riadku 40 - Poskytnute preddavky na zasoby, podla mna vsak to ma byt tiez na riadku 49 - Kratkodobe pohladavky z obchodneho styku, ale tym nie som si isty, pretoze 4 miliony z tych piatich je preddavok na material, teda zasoby, ale zbytok, 1 milion Sk je preddavok na investicny majetok.
    3. Ucet 391 - Opravna polozka k pohladavkam mi dalo do riadku 40, stlpec 2, teda teda korekcia k poskytnutym preddavkom na zasoby, co je podla mna blbost, a malo by to byt na riadku 49, stlpec 2.

    Vie mi niekto poradit, ako to urobit, aby mi suvahu zostavilo dobre?
    V agende účtová osnova si skontroluj priradenie riadkov súvahy k jednotlivým účtom!

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    johny18 Pozri príspevok
    Pri zostaveni suvahy v Pohode som si vsimol nasledovne:

    1. Ucet 311 Odberatelia mi to hodilo do riadku 42, teda Dlhodobe pohladavky z obchodneho styku, podla mna maju byt na riadku 49 - Kratkodobe pohladavky z obchodneho styku
    2. Ucet 314 Poskytnute preddavky mi to hodilo do riadku 40 - Poskytnute preddavky na zasoby, podla mna vsak to ma byt tiez na riadku 49 - Kratkodobe pohladavky z obchodneho styku, ale tym nie som si isty, pretoze 4 miliony z tych piatich je preddavok na material, teda zasoby, ale zbytok, 1 milion Sk je preddavok na investicny majetok.
    3. Ucet 391 - Opravna polozka k pohladavkam mi dalo do riadku 40, stlpec 2, teda teda korekcia k poskytnutym preddavkom na zasoby, co je podla mna blbost, a malo by to byt na riadku 49, stlpec 2.

    Vie mi niekto poradit, ako to urobit, aby mi suvahu zostavilo dobre?
    V účtovej osnove si na daných účtoch prepíš riadky súvahy ako potrebuješ a potom ti ich nahodí do tých nových riadkov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.