Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane - zúčtované a vyplatené príjmy

Kontrolujem hlásenie o vyúčtovaní dane zo závislej činnosti, ktoré urobil mzdový software - ide do kolonky zúčtované a vyplatené zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti aj suma o ktorú sa zvyšuje zdaniteľná mzda z dôvodu použitia vozidla na súkromné účely ?

ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    GABAZ Pozri príspevok
    Kontrolujem hlásenie o vyúčtovaní dane zo závislej činnosti, ktoré urobil mzdový software - ide do kolonky zúčtované a vyplatené zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti aj suma o ktorú sa zvyšuje zdaniteľná mzda z dôvodu použitia vozidla na súkromné účely ?

    ďakujem.
    Je to zdaniteľný príjem, takže áno.

    eva899 je offline (nepripojený) eva899

    eva899
    Ahojte. Prišiel nám z DÚ že sme nepodali Hlásenie o vyúčtovaní dane.....
    a neviem čo mám dať v I. časti do riadku O. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Citované z poučenia:

    Riadok 0 - uvedie sa úhrn zúčtovaných a vyplatených miezd za bežné zdaňovacie obdobie, ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancom vyplatil v peňažnej aj v nepeňažnej forme. Obsah riadku tvorí úhrn tzv. hrubých miezd, vyplatených zamestnancom (aj tým, ktorí v priebehu bežného zdaňovacieho obdobia prestali byť zamestnancami tohto zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane). Do tohto riadku sa neuvádzajú príjmy, vyplatené zamestnancom od iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane.

    eva899 je offline (nepripojený) eva899

    eva899
    Ešte mám jednu otázočku, musí mi úhrn príjmov všetkých zamestnancov v časti III po sčítaní sedieť s riadkom 0 v prvej časti? ďakujem
    Naposledy upravil eva899 : 03.07.07 at 10:03

    Hlásenie o vyúčtovaní dane - zúčtované a vyplatené príjmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.