Zavrieť

Porady

DANOVNIK S OBMEDZENOU DAN.POVINNOSTOU?

POtrebovala by som radu. Neviem zistit, ci sa radim medzi danovnika s obmedzenou dan.povinnostou (teda nepodavam na SR danove priznanie za rok 2006), alebo s neobmedzenou d.p., a teda musim podavat.
V roku 2006 som odpracovala v Irskej Republike cely rok, kde stale byvam a pracujem(mam tyzdenne vyplatne pasky), platim poistenie a dan za auto a ine poplatky vyplyvjauce uz z byvania.
Avsak mam trvaly pobyt na SR, ale zdrzujem sa stale len tu v Irskej republike.
V Mihalovom blogu som sa docitala, ze " Ak ste v roku 2006 mali trvalý pobyt na Slovensku, tak sa podľa nášho zákona považujete za daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou (daňového rezidenta) na Slovensku"...
a toto ma matie, nakolko si myslim, ze som skor irskym rezidentom (t.jest presahujem viac ako 183 dni v danej krajine),a teda nemala by som podavat danove priznanie na SR.
Aka je pravda? Som teda danovnikom s obmedzenou dan.povinnostou?
a druha otazka: Ak nemusim podat danove, treba sa dokladovat urcitou deklaraciou o irskej rezidencii na slov. dan. urade, alebo danovym dokladom P60?
Dakujem vam za radu,

Petra
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    dva krát zadaná otázka!

    Pokiaľ nemáš doklad o daňovej rezidencii v Írsku, si rezidentom SR... Predlož doklad z fin. úradu v Írsku, že si daňovým rezidentom Írska, a máš vystaráno. Inak podaj DP na Slovensku.
    Dakujem za odpoved.

    Ano, viem, 2 krat som to pridala, ale prvy krat do nespravnej rubriky , tak preto som to chcela dat do sekcie este raz, kam to ma patrit. (

    DANOVNIK S OBMEDZENOU DAN.POVINNOSTOU?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.