Zavrieť

Porady

zamestnanec + SZČO

Prosím , skúste mi niekto poradiť.

Zamestnanec aj SZČO (od novembra 2006, príjmy len zo služieb), neplatiteľ DPH. Zamestnávateľ mu urobil ročné zúčtovanie preddavkov na daň. Preplatok mu už bude vyplatený v aprílovej výplate. SZČO až potom zistil, že aj príjmy zo závislej činnosti mal uviesť do DP B. Ja potrebujem radu, ako to zapísať do DP, vypisuje sa potom v odd. V. riadok 33, 34 a 35?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Riešenie je v tomto linku:

    http://www.porada.sk/t48173-vykonane...l?highlight=DP

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    beata banska bystrica Pozri príspevok
    prosim poradte mi niekto ako sem mozem pridat otazku? dakujem moc
    Už si pridala? Polož tým istým spôsobom ako si pridala svoju prvú.

    Monius je offline (nepripojený) Monius

    Monius
    Ďakujem za linku, ale z toho som veľa nepochopila.Môj SZČO podáva aj DP typu B, kde musí uviesť príjmy aj výdavky zo živnosti v odd. VI. a čo mám robiť s tými príjmami zo zamestnania? Mám ich uvádzať v DP B odd. V, alebo nie? Alebo mám mu urobiť dodatočné priznanie typu A. Lámem si tu hlavičku.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Monius Pozri príspevok
    Ďakujem za linku, ale z toho som veľa nepochopila.Môj SZČO podáva aj DP typu B, kde musí uviesť príjmy aj výdavky zo živnosti v odd. VI. a čo mám robiť s tými príjmami zo zamestnania? Mám ich uvádzať v DP B odd. V, alebo nie? Alebo mám mu urobiť dodatočné priznanie typu A. Lámem si tu hlavičku.
    Keď je szčo tak typ A neprichádza do úvahy. Typ B. Údaje zo závislej činnosti do odd.V. Musí priložiť doklad o RZ k DP. Preplatok, ktorý mu bol vyplatený asi je nesprávne vypočítaný ak mal zisk aj z podnikania. Takže bude musieť doplácať. Budeš podávať opravné priznanie ako to stihneš do 02.04.

    Monius je offline (nepripojený) Monius

    Monius
    Zo živnosti mal príjem 5100,- a výdavky na bločkoch 9900,-. Takže strata 4800. To by bolo jednoduché zapísať.
    Ale hlavu si lámem nad tým, že keď vyplním DP B v odd. V. riadok 33,34 dostanem na riadku 35 sumu 195 423,- A tým, že má stratu , na riadok 69 dám sumu len 195 423. A všetko sa to počíta len z toho čiastkového ZD zo závislej činnosti. A keď je to už je podané tým zamestnávateľom, tak už naozaj neviem, čo s tým.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Normálne to dopočítaj do konca. Ide o to, aby si splnil povinnosť a priznal aj príjmy , ktoré má ako SZČO.

    Monius je offline (nepripojený) Monius

    Monius
    Vypísala som teda DP B. Daňový preplatok je rovnaký, ako na ročnom zúčtovaní od zamestnávateľa. Potrebujem už len vedieť, či mám na DP B vyznačiť "daňové priznanie", alebo "opravné daň. priznanie", a kde mám uviesť to, že už ten preplatok je-teda o týždeň bude- vyplatený v mzde SZČO.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.