Zavrieť

Porady

neplatený leasing

Ak sa leasingové splátky nesplácajú podľa splátkového kalendára - 3 mesiace v roku 2006 nesplatené - je možné dať do nákladov finančnú službu. Nepodlieha to podmienke zaplatenia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    blcha Pozri príspevok
    Ak sa leasingové splátky nesplácajú podľa splátkového kalendára - 3 mesiace v roku 2006 nesplatené - je možné dať do nákladov finančnú službu. Nepodlieha to podmienke zaplatenia?
    Áno, uznanie nákladu nepodlieha tejto podmienke.

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Predpokladám, že ide o nový leasing, pretože tie staré, ktoré začali do konca roka 2003 sú podmienené zaplatením.

    GERTA je offline (nepripojený) GERTA

    GERTA
    Dobrý deň.Mám ten istý problém.Klient r.2006 nezaplatil splátky za 10,11,12 mesiac.Uhradil ich až v r.2007.Môžem mu napriek tomu dať do nákladov finančnú službu aj za tieto mesiace a uplatniť odpis za celý rok?
    Kde v zákone by som našla zmienku o tom ,že to nepodlieha podmienke zaplatenia, tak ako sa píše vo vyššie uvedenom príspevku?Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    GERTA Pozri príspevok
    Dobrý deň.Mám ten istý problém.Klient r.2006 nezaplatil splátky za 10,11,12 mesiac.Uhradil ich až v r.2007.Môžem mu napriek tomu dať do nákladov finančnú službu aj za tieto mesiace a uplatniť odpis za celý rok?
    Kde v zákone by som našla zmienku o tom ,že to nepodlieha podmienke zaplatenia, tak ako sa píše vo vyššie uvedenom príspevku?Ďakujem
    Ak máš lízing po novom, tak áno, môžeš, o fin. úroku sa dočítaš v §19 odst.3 .

    GERTA je offline (nepripojený) GERTA

    GERTA
    Ano, je to leasing po novom, účtujem v JU,idem si to hned aj prečítať.Ďakujem Tweety

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    GERTA Pozri príspevok
    Ano, je to leasing po novom, účtujem v JU,idem si to hned aj prečítať.Ďakujem Tweety
    No, nepísala si , že je to JÚ, tam nemôžu byť výdavkom OZD ak nie sú úhradené.Uplatní si iba odpis.

    GERTA je offline (nepripojený) GERTA

    GERTA
    Tweety, finanč.úrok je mi už jasný § 19 ods.3 písm. o, a čo sa týka uznania odpisu za celý rok 2006 aj ked nezaplatil 3.splátky ,tak to vychádzam z § 19 ods.3 písm. a ?
    Predbehla si ma v odpovedi, pomalšie píšem.Takže keď to zhrniem fin.úrok nie je zaplatený- nebude výdajOZD v JU.A odpis môžem uplatniť za celý rok 2006, aj ked splátky neboli uhradené r.2006
    Naposledy upravil GERTA : 24.03.07 at 16:44

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    GERTA Pozri príspevok
    Tweety, finanč.úrok je mi už jasný § 19 ods.3 písm. o, a čo sa týka uznania odpisu za celý rok 2006 aj ked nezaplatil 3.splátky ,tak to vychádzam z § 19 ods.3 písm. a ?
    Áno, odpisy §19 odst.3, písm.a.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    GERTA Pozri príspevok
    Tweety, finanč.úrok je mi už jasný § 19 ods.3 písm. o, a čo sa týka uznania odpisu za celý rok 2006 aj ked nezaplatil 3.splátky ,tak to vychádzam z § 19 ods.3 písm. a ?
    Predbehla si ma v odpovedi, pomalšie píšem.Takže keď to zhrniem fin.úrok nie je zaplatený- nebude výdajOZD v JU.A odpis môžem uplatniť za celý rok 2006, aj ked splátky neboli uhradené r.2006
    Áno, tak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.