Zavrieť

Porady

Preddavky DPFO Typ B r.101


DObrý deň všetkým poraďákom,
som taká zvyknutá na straty a neplatenie daní , že keď dotanem papiere od daňovníka, ktorý si platí preddavky spanikárim. Prosím Vás akú sumu mám uviesť do r. 101 ak platil:
8.000,- 06.07.06
8.000,- 04.10.06
a bude platiť v januári 07 8.000,-
v marci 07 8.000,-
Ako preddavok si uplatní iba 16.000,- alebo celých 32.000?
Ako to bude vlastne s úhradou v januári, keďže posledná známa daňová povinnosť (za rok 2005) je nižšia ako 50.000,-?
ĎAKUJEM ZA VAŠE DOBRÉ RADY
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    BOOKEE Pozri príspevok

    DObrý deň všetkým poraďákom,
    som taká zvyknutá na straty a neplatenie daní , že keď dotanem papiere od daňovníka, ktorý si platí preddavky spanikárim. Prosím Vás akú sumu mám uviesť do r. 101 ak platil:
    8.000,- 06.07.06
    8.000,- 04.10.06
    a bude platiť v januári 07 8.000,-
    v marci 07 8.000,-
    Ako preddavok si uplatní iba 16.000,- alebo celých 32.000?
    Ako to bude vlastne s úhradou v januári, keďže posledná známa daňová povinnosť (za rok 2005) je nižšia ako 50.000,-?
    ĎAKUJEM ZA VAŠE DOBRÉ RADY
    Ak zaplatí aj tú v marci, tak si v riadku na preddavky uvedie 32.000,- Ale pokiaľ mu vychádza teraz nižšia daň ako 50.000,- tak tú preddavkovú daň v marci by platiť nemusel a tým pádom by uviedol len 24.000,-

    BOOKEE je offline (nepripojený) BOOKEE

    BOOKEE
    Výborne, takže posledný preddavok neplatiť a do riadku 101 uvieť iba 24.000,-.
    Mne ide aj o to, že v JÚ vlastne uplatňujem výdaje, keď sú uhradené cez banku a pokladňu v zdaňovacom období v mojom prípade 2006 a tie preddavky sú sčasti posunuté do nasledujúceho roka. Takže napriek tomu ich treba na spomínanom riadku uplatniť....
    Ste zlatí.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    BOOKEE Pozri príspevok
    Výborne, takže posledný preddavok neplatiť a do riadku 101 uvieť iba 24.000,-.
    Mne ide aj o to, že v JÚ vlastne uplatňujem výdaje, keď sú uhradené cez banku a pokladňu v zdaňovacom období v mojom prípade 2006 a tie preddavky sú sčasti posunuté do nasledujúceho roka. Takže napriek tomu ich treba na spomínanom riadku uplatniť....
    Ste zlatí.
    Posledný preddavok neplatí a na DP r. 2006 si započíta len tie, ktoré sú skutočne v roku 2006 aj uhradené, t.j. 16 000,-

    http://www.porada.sk/t46711-p2-otazk...vky#post419564

    BOOKEE je offline (nepripojený) BOOKEE

    BOOKEE
    Dobre, lebo medzitým som si preštudovala aj iné linky a boli k tomu dosť rozporuplné odpovede. Takže započítava a vpíše sa na r. 101 iba to čo bolo skutočne uhradené do 31.12.2006. Ak zaplatí preddavok v januári 2007 tak ten už ide na uplatnenie v daňovom priznaní ako preddavok v roku 2007.

    Preddavky DPFO Typ B r.101

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.