Zavrieť

Porady

uctovanie urokov z OF

ahojte poradaci, prosim vas o radu:
v roku 2006 sme vystavovali faktury. na kazdej fakture bolo dole napisane, ze po prekroceni datumu splatnosti sa uctuje 0,1% uroku z omeskania.
je to tam napisane len na postrasenie, aby neplatili mesiac , 2 mesiace pozadu...
ide mi teraz len o to, ci to musim na konci roka vyuctovat-uroky, ktory si vobec u nich neuplatnujeme...
ide mi len o uctovne hladisko, aby to bolo v poriadku..
ci treba zauctovat uroky k OF, ktore boli zaplatene po lehote splatnosti...
osobne sa mi s tym vobec nechce babrat.. ak by to nebolo nutne radsej by som to vobec nerobila
prosim o radu, pripadne o predkontacie, ako postupovat-som uctovnik-zaciatocnik..
dakujem vopred velmi vsetkym zbehlym.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    romana R. Pozri príspevok
    ahojte poradaci, prosim vas o radu:
    v roku 2006 sme vystavovali faktury. na kazdej fakture bolo dole napisane, ze po prekroceni datumu splatnosti sa uctuje 0,1% uroku z omeskania.
    je to tam napisane len na postrasenie, aby neplatili mesiac , 2 mesiace pozadu...
    ide mi teraz len o to, ci to musim na konci roka vyuctovat-uroky, ktory si vobec u nich neuplatnujeme...
    ide mi len o uctovne hladisko, aby to bolo v poriadku..
    ci treba zauctovat uroky k OF, ktore boli zaplatene po lehote splatnosti...
    osobne sa mi s tym vobec nechce babrat.. ak by to nebolo nutne radsej by som to vobec nerobila
    prosim o radu, pripadne o predkontacie, ako postupovat-som uctovnik-zaciatocnik..
    dakujem vopred velmi vsetkym zbehlym.
    Tie úroky netreba k 31.12. účtovať. Účtuješ o nich až pri nárokovaní, teda až keď od odberateľa požaduješ úhradu úroku z omeškania.

    uctovanie urokov z OF

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.