Zavrieť

Porady

dotácia z úradu práce, zálohové faktúry

Chcela by som vedieť ako sa správne zúčtuje dotácia z úradu práce a novovytvorené pracovné miesto - keďže je viac názorov - teda jednorazovo, alebo sa musí postupne rozpúšťať podľa vyplatenej mzdy? A zároveň by som sa chcela spýtať na zálohové faktúry, ktoré mi momentálne robia veľké starosti. Uvediem konkrétny príklad, lebo to neviem zaúčtovať do programu, resp. neviem ako by to bolo správne. Používam OMEGU. Takže záloha 2500 Sk 314/221, k tomu je nedaňový doklad. Potom je jeden daňový doklad zálohová faktúra, kde je 600, Sk daňový základ, 114 PDH, odrátaná záloha 2500 Sk a konečná suma 1777 Sk, ktorá je mínusom. A ďalší daňový doklad, kde je nula. A teda neviem zaúčtovať v OMEGE tú skutočnú faktúru kde je suma spolu mínus 1777. Poraďte mi prosím, lebo sa s tým trápim už dosť dlho a každý mi poradí nejak inak a program mi to nedoposiaľ nezakceptoval.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Marcela16 Pozri príspevok
    Chcela by som vedieť ako sa správne zúčtuje dotácia z úradu práce a novovytvorené pracovné miesto - keďže je viac názorov - teda jednorazovo, alebo sa musí postupne rozpúšťať podľa vyplatenej mzdy? A zároveň by som sa chcela spýtať na zálohové faktúry, ktoré mi momentálne robia veľké starosti. Uvediem konkrétny príklad, lebo to neviem zaúčtovať do programu, resp. neviem ako by to bolo správne. Používam OMEGU. Takže záloha 2500 Sk 314/221, k tomu je nedaňový doklad. Potom je jeden daňový doklad zálohová faktúra, kde je 600, Sk daňový základ, 114 PDH, odrátaná záloha 2500 Sk a konečná suma 1777 Sk, ktorá je mínusom. A ďalší daňový doklad, kde je nula. A teda neviem zaúčtovať v OMEGE tú skutočnú faktúru kde je suma spolu mínus 1777. Poraďte mi prosím, lebo sa s tým trápim už dosť dlho a každý mi poradí nejak inak a program mi to nedoposiaľ nezakceptoval.
    Nárok na dotáciu v deň keď je pečiatka z UP o prevzatí žiadosti účtujem ako 347/648 A, následne prijatie na účet 221/347. Využitie dotácie neúčtujem, je to už v 521, resp. 524
    S tým druhým problémom ti neporadím, neúčtujem v Omege

    dotácia z úradu práce, zálohové faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.