Zavrieť

Porady

Ako postupovať?

Ahoj poraďáci, chcela by som vás poprosiť o radu. Mám kamoša založil si živnosť v 11/2006, v roku 06 vystavil dve faktúry ale jeho príjem nepresiahol 45tis., neboli mu uhradené obe faktúry. Na DU podal čestné prehlásenie, že mu nevznikla povinnosť podať DP. V roku 06 si viedol JU, len sa chcem spýtať či môže v tomto JU normálne pokračovať v roku 07 aj keď nepodával DP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    rommy Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci, chcela by som vás poprosiť o radu. Mám kamoša založil si živnosť v 11/2006, v roku 06 vystavil dve faktúry ale jeho príjem nepresiahol 45tis., neboli mu uhradené obe faktúry. Na DU podal čestné prehlásenie, že mu nevznikla povinnosť podať DP. V roku 06 si viedol JU, len sa chcem spýtať či môže v tomto JU normálne pokračovať v roku 07 aj keď nepodával DP.
    V roku 2007 začne normálne viesť JU. Pokračovať bude s počiatočnými stavmi ktoré mal k 01.01.2007.

    Mimochodom - žiadne čestné prehlásenie dávať nemusel.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Ďakujem za odpoveď. U nás mu povedali že by bolo dobré aby niečo také podal, bude to musieť dať aj do sociálnej poisťovne.

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    rommy Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci, chcela by som vás poprosiť o radu. Mám kamoša založil si živnosť v 11/2006, v roku 06 vystavil dve faktúry ale jeho príjem nepresiahol 45tis., neboli mu uhradené obe faktúry. Na DU podal čestné prehlásenie, že mu nevznikla povinnosť podať DP. V roku 06 si viedol JU, len sa chcem spýtať či môže v tomto JU normálne pokračovať v roku 07 aj keď nepodával DP.
    A náklady nemal žiadne? Nebol v strate? V takomto prípade bol daňové priznanie povinný podať.
    Pokračuje v účtovníctve ďalej, ako už bolo spomínané

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    rommy Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci, chcela by som vás poprosiť o radu. Mám kamoša založil si živnosť v 11/2006, v roku 06 vystavil dve faktúry ale jeho príjem nepresiahol 45tis., neboli mu uhradené obe faktúry. Na DU podal čestné prehlásenie, že mu nevznikla povinnosť podať DP. V roku 06 si viedol JU, len sa chcem spýtať či môže v tomto JU normálne pokračovať v roku 07 aj keď nepodával DP.
    Povinnosť viesť účtovníctvo vyplýva zo Zákona o účtovníctve.
    To, že nie je pri splnení určitých podmienok povinný podať DP (netreba zabudnúť, že ak dosiahol stratu, je povinný DP podať) je záležitosť Zákona o dani z príjmov a nezbavuje ho to povinnosti viesť účtovníctvo. Max. sa môže "tváriť", že využil možnosť uplatenia paušálnych výdavkov ...
    Ak viedol JÚ, prenesie konečné zostatky do peňažného denníka ako začiatočné stavy ...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    rommy Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. U nás mu povedali že by bolo dobré aby niečo také podal, bude to musieť dať aj do sociálnej poisťovne.
    Do Sociálnej poisťovne musí mať potvrdenie od Daňového úradu o tom, že využil možnosť nepodania DP , nestačí čestné prehlásenie ...
    (teda aspoň na SP TT ).

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Johanka Pozri príspevok
    Do Sociálnej poisťovne musí mať potvrdenie od Daňového úradu o tom, že využil možnosť nepodania DP , nestačí čestné prehlásenie ...
    (teda aspoň na SP TT ).
    a) predpokladajme, že v zisku bol. Z oných dvoch faktúr mu bolo čosi uhradené.
    b) V PO stačí písomne oznámiť, že priznanie nebolo podávané.
    Resp. - podať Výpis DP s týmto oznámením.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Johanka Pozri príspevok
    Do Sociálnej poisťovne musí mať potvrdenie od Daňového úradu o tom, že využil možnosť nepodania DP , nestačí čestné prehlásenie ...
    (teda aspoň na SP TT ).
    No keď som tam volala tak mi povedali, že je treba aby niečo také napísal, lebo by mu inak DU žiadne potvrdenie nedal, tak to tam pre istotu šupol
    V strate nebol bol dobrovolne nezamestnaný a až v 11/06 si založil živnosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.