Zavrieť

Porady

strata

Prosím o pomoc, podávam DP typu B a z podnikania mi vyšla strata 140 000, môžemsi ju uplaniť naraz teraz v tomto danovom priznani
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Podaním priznania splníš svoju povinnosť - podať ho. Umorovanie straty je vec nasledujúcich rokov.

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Priznám sa, že umorovaniu straty vôbec nerozumiem, ale budem sa sanžiť preštudovať to. V DP som vykompenzovala zaplatený preddavok na dan v práci s tou danovou stratou v podnikaní, je to v poriadku

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Hybenova Darina Pozri príspevok
    .... V DP som vykompenzovala zaplatený preddavok na dan v práci s tou danovou stratou v podnikaní, je to v poriadku
    Zrazený preddavok zo záv. činnosti je pravdepodobne vracaný, lebo si nebola napr. celý rok zamestnaná, resp. dlhodobá PN a podobne, že?
    Strata neovplyvnila Tvoju konečnú daňovú povinnosť za rok 2006. Ani smerom k daňovej povinnosti, ani smerom k vráteniu preddavkov zo záv. činnosti (alebo ich časti).

    PS: .. to "smerom"... nemyslím vôbec, ale vôbec nejako politicky

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Ano, v roku 2006 som bola 6 mesiacov na PNmoja mzdova učt. mi zrazila preddavky na dan 10 873, v DP to mám takto , po odrátaní z príjmov na danovníka a povinného poistného a mojej straty mi vyšla suma k zdaneniu, kedže v práci som zaplatila preddavok, tento som si odrátala a vyšiel mi preplatok, ktorý mi danový urad má vratiť. Robila som to správne?

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Ano, máš to spravne a stratu budeš umorovať od budúceho roka, ak budeš mať dajaký zaklad dane.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Hybenova Darina Pozri príspevok
    Ked to mám potvrdené akosi som spokojnejšia, takže moc ďakujem.
    Porada je tu na to, aby sme si poradili.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.