Zavrieť

Porady

Nákup PHM

Prosím Vás poraďte mi, začala som účtovať v JÚ a mám VPD na nákup PHM. Musím k tomu niečo dokladovať, alebo stačí len účtenka z benzínky? Ako to mám poňať v peňažnom denníku a následne v DP? Ako výdaj na dosiahnutie príjmu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    je vozidlo zaradené v OM? Ak áno, tak daňovník vedie knihu jázd, účtovník účtuje VOZD - prevádzková réžia.

    annna je offline (nepripojený) annna

    annna
    Ak je zaplatená cestná daň VPD na PHM neučtuješ do výdaja
    ako náklad počítaš 6.20 *km + PHM podľa TP

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    i&g Pozri príspevok
    Prosím Vás poraďte mi, začala som účtovať v JÚ a mám VPD na nákup PHM. Musím k tomu niečo dokladovať, alebo stačí len účtenka z benzínky? Ako to mám poňať v peňažnom denníku a následne v DP? Ako výdaj na dosiahnutie príjmu?
    Ak sa osobné vozidlo vo vlastníctve SZČO (ale nie je zaradené v obchodnom majetku) používa na podnikanie, treba viesť evidenciu jázd a za spotrebovaný benzín sa uplatňujú náhrady za pohonné látky (teda nedáva sa priamo doklad o nákupe do účtovníctva) a základná náhrada 6,20 Sk za km. Používajú sa na to tlačivá "vyúčtovanie pracovnej cesty", kde je možné uplatniť si aj stravné podľa zákona o CN v príslušnom časovom pásme.
    Je treba mať zaplatenú daň z motorových vozidiel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.