Zavrieť

Porady

Ako zadotovať pokladňu v s.r.o.???

Čaute poraďáci

účtujem s.r.o., ktorá mala príjmy až koncom roka. No celý rok mala výdavky z pokladne. Je tam jediný spoločník, takže to ťahal z vlastného vrecka /účtovali sme pokladňu do mínusu - to však nesmie byť/. Ako to správne zaúčtovať a na základe akých dokladov? V prípade JÚ som také veci účtovala ako osobný vklad podnikateľa, čo nemalo vplyvn ani na základ dane.
Poraďte mi prosím.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moniq81 Pozri príspevok
    Čaute poraďáci

    účtujem s.r.o., ktorá mala príjmy až koncom roka. No celý rok mala výdavky z pokladne. Je tam jediný spoločník, takže to ťahal z vlastného vrecka /účtovali sme pokladňu do mínusu - to však nesmie byť/. Ako to správne zaúčtovať a na základe akých dokladov? V prípade JÚ som také veci účtovala ako osobný vklad podnikateľa, čo nemalo vplyvn ani na základ dane.
    Poraďte mi prosím.

    Ďakujem.
    AKo záv. z prijatej pôžičky od spoločníka 211/365.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Tweety Pozri príspevok
    AKo záv. z prijatej pôžičky od spoločníka 211/365.

    Prípadne pôžička od inej osoby 211/379.
    Pozor na úrok, ak by sa uplatňoval, dotyčná osoba ho musí priznať, ale môže byť aj bezúročná pôžička.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Dobré sú aj dlhobodé pôžičky , so splatnosťou dlhšou ako 1 rok ( 211/479) .

    ekovm je offline (nepripojený) ekovm

    ekovm
    Na školení p.Cenigovej mi bolo poradené na 413 - kapitálové fondy so zámienkou: vklad spoločníka na preklenutie zlej finančnej situácie podniku

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    ekovm Pozri príspevok
    Na školení p.Cenigovej mi bolo poradené na 413 - kapitálové fondy so zámienkou: vklad spoločníka na preklenutie zlej finančnej situácie podniku
    ... a 4-kový účet zlepší aj vl. imanie spoločnosti, čo akýkoľvek záväzkový naopak, len treba zvážiť, či si ich chce neskôr aj vybrať - neskôr, keď sa bude dariť...
    zo 413 ??? výber otázny

    gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

    gabi2
    Potrebujem tieť "zadotovať" pokladňu, ale nechcem použiť 365 lebo sro si chce zobrať pôžičku. Použijem 413 - ako ho neskôr budem môcť použiť? Alebo môžem použiť nejaký iný účet? Srdečná vďaka za pomoc.

    ekovm je offline (nepripojený) ekovm

    ekovm
    Prečo by si si to nevedela vybrať. Napíš si k tomu sprievodný list v zmysle: čiastočné preklenutie zlej finančnej situácie a ak je to čiastočné, tak si to aj vybrať môžeš ak sa finančná situácia zlepší.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.