Zavrieť

Porady

Doplnkové dôchodkové sporenie - nedodržanie podmienok

Ak daňovník nedodrží podmienky na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na doplnkové dôchodkové sporenie je povinný zvýšiť základ dane. Kde a akým spôsobom vykážem toto zvýšenie dane? Vykážem ho ako príjem z §7 odsek 1 písmeno d? Ak nie tak kde? Zatiaľ som na nič lepšie neprišiel. Ďakujem za Vaše názory. Prosím o radu ako to dať do DP, samotnej problematike rozumiem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zombor Pozri príspevok
    Ak daňovník nedodrží podmienky na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na doplnkové dôchodkové sporenie je povinný zvýšiť základ dane. Kde a akým spôsobom vykážem toto zvýšenie dane? Vykážem ho ako príjem z §7 odsek 1 písmeno d? Ak nie tak kde? Zatiaľ som na nič lepšie neprišiel. Ďakujem za Vaše názory. Prosím o radu ako to dať do DP, samotnej problematike rozumiem.
    V "A" priznaní je to r. 35

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    Paula Pozri príspevok
    V "A" priznaní je to r. 35
    No áno tam som to našiel aj ja, len v "B" priznaní nie som si istý že kam. Zas sa mi podarilo nepresne naformulovať otázku
    Ale aj tak ďakujem, keby si vedela ako v tom Bčku tak by to bolo NAJSAMSUPROVE ;o)

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    Paula Pozri príspevok
    V "B" mi to vychádza na r. 67.
    Super, ďakujem ti, som zistil že som bol riadne slepý alebo už unavený. Ešte raz vrelá vďaka.

    Doplnkové dôchodkové sporenie - nedodržanie podmienok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.