Zavrieť

Porady

Danove priznanie

Na Danový úrad podam danove priznanie za firmu napr. k 18.2.2007 valne zhromazdenie zasadne 20.4.2007 /po mesiaci/ a schvali Vykaz ziskov a strat, súvahu a celkove rocnu zavierku.

Treba mi ist po schvalení na DU este raz zaniest tie schvalené papiere ako je Vykaz ziskov a strat a suvahu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    a zanasa sa len vykaz ziskov a strat a suvaha alebo este nieco?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kvietocek Pozri príspevok
    a zanasa sa len vykaz ziskov a strat a suvaha alebo este nieco?
    NA DÚ ešte Poznámky.
    Naposledy upravil Tweety : 27.03.07 at 09:54 Dôvod: správna definícia Prílohy

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    macula Pozri príspevok
    Ano, musíš zaniesť ešte raz na DÚ schválenú závierku.
    AK bola schválená tak, ako bola predložená DÚ, potom už schválenú nepredkladáš.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ja síce účtujem v podvojnom účtovníctve českú s.r.o. , ale pokiaľ mám skúsenosť , tak s DP odnesiem súvahu, výkazy ziskov a strát a prílohu k účtovnej uzávierke. Potom zasadne valné zhromaždenie , ktoré rozhodne čo s výsledkom . Zápisnicu len založím , veď podľa nej preúčtujem zisk alebo stratu.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    takze uz nemusim po schvaleni nic zanasat na DU??? Staci ked to zanesiem len raz a to do 31.3.2007???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kvietocek Pozri príspevok
    takze uz nemusim po schvaleni nic zanasat na DU??? Staci ked to zanesiem len raz a to do 31.3.2007???
    Ak sa v nich nebude nič meniť, tak už nemusíš na DU predložiť. Iba nezabudni po schválení do 30 dní zaslať na Registrový súd výkazy a Poznámky. Odpoveď už máš raz v prísp.5.
    Naposledy upravil Tweety : 27.03.07 at 10:07

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ohladne výkazov Výkaz ziskov a strát a Súvaha sa chcem spýtať: na prvej strane tlačiva sú dátumy - zostavený dňa a schválený dňa. Účtovnú závierku za rok 2006 som zostavila k dátumu 29.3.2007, a schválený dňa - kolonku som nechala prázdnu, pretože to by sa malo vypísať, až po schválení VZ?? dobre tomu rozumiem? takže ak sme zvolali VZ 17.4. kde sa rozdelil zisk, tak nemusím ísť znovu na daň.úrad, však? Len neviem, čo s tou prázdnou kolonkou: schválený dňa?? Ako to riešite? vypisujete tam hneď oba dátumy, alebo postačí len tej jeden?
    Asi je to banálna otázka, ale akosi teraz neviem, či som to dobre urobila, že som tam dátum schválenia nevypísala??

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, na DÚ už nenesieš nič, do výkazov napíš dátum schválenia a môžeš poslať na RS do Zbierky listín.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ok, takže do výkazov dopíšem dátum schválenia VZ 17.4.2007, a to pošlem do zbierky listín. A výkazy odovzdané na DÚ? tam to nebude vadiť, keď ten dátum tam nebude vypísaný?? Dík za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.