Zavrieť

Porady

Zamestnávateľ a dohoda

Som zamestnancom firmy, v ktorej robím podvojne účtovníctvo. Mám možnosť si privyrobiť aj dohodou o prac. činnosti, týkajúcej sa taktiež podvojného účtovníctva. Musím to oznámiť svojmu zamestnávateľovi a žiadať ho o povolenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alčalča Pozri príspevok
    Som zamestnancom firmy, v ktorej robím podvojne účtovníctvo. Mám možnosť si privyrobiť aj dohodou o prac. činnosti, týkajúcej sa taktiež podvojného účtovníctva. Musím to oznámiť svojmu zamestnávateľovi a žiadať ho o povolenie?
    Nie, ak predmetom činnosti fi, v ktorej pracuješ nie je účtovníctvo. Dohody o PČ už neexistujú.Nahradili ich DOBPŠ, DoVP.
    Naposledy upravil Tweety : 27.03.07 at 10:47 Dôvod: doplnenie dohôd
    Tweety Pozri príspevok
    Nie, ak predmetom činnosti fi, v ktorej pracuješ nie je účtovníctvo.

    Tej otázke vôbec nerozumiem!??

    Žarnov je offline (nepripojený) Žarnov

    Žarnov
    Existuje dohoda o vykonaní práce, ale nesmie ísť o pravidelne sa opakujúcu prácu a nesmie presiahnuť ročne 300 pracovných hodín atď.
    Dohoda o pracovnej činnosti bola asi pred 3 rokmi v Zák.práce zrušená, znovu o jej zavedení uvažujú poslanci NR SR v novele zákonníka, ale to jej uzákonenie ešte potrvá.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Alčalča Pozri príspevok
    A čo teraz existuje namiesto dohody?
    Dohoda o vykonaní práce § 226 Zák.práce.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Alčalča Pozri príspevok
    Som zamestnancom firmy, v ktorej robím podvojne účtovníctvo. Mám možnosť si privyrobiť aj dohodou o prac. činnosti, týkajúcej sa taktiež podvojného účtovníctva. Musím to oznámiť svojmu zamestnávateľovi a žiadať ho o povolenie?
    Všetky podmienky zo strany zamestnávateľa máš v pracovnej zmluve,ak tam máš zákaz tejto činn.tak asi nie.Dobre si prečítaj PZ.

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Eva .Beriacová Pozri príspevok
    Tej otázke vôbec nerozumiem!??
    Hovorí o tom § 83 Výkon inej zárobkovej činnosti
    (1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná alebo odborná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.

    Zamestnávateľ a dohoda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.