Zavrieť

Porady

Súbor hnut.vecí + leasing

Prosím o radu . Daňovník začal podnikať v preprave dreva a obstaral si nákladné vozidlo Tatra za 1.000.000 Sk a príves za 300.000 Sk v hotovosti. Na nakladanie dreva si obstaral ruku formou finančnho leasingu za 900.000 Sk. Môžem vytvoriť súbor hnuteľných vecí z nákladného vozidla a prívesu , bez ruky , ktorá je obstaraná na leasing ? Pri nej budem postupovať ako pri finančnom leasingu a bude tvoriť samostatný majetok , aj keď je pevne spojená s nákladným autom ? Pre svoj pohon využíva pohonú jednotku nákladného auta. Za radu všetkým ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Skúsim: nákladné vozidlo a príves by som zaradil do príslušnej odpisovej skupiny, ale nie ako súbor hnuteľných vecí, (príves môže byť používaný aj za iným N vozidlom ). Tu by som uplatnil riadne odpisy. "Ruku" by som štandartne "odpisoval " v leasingu, bez ohľadu na to že je pripevnená k vozidlu.
    Naposledy upravil ekopo : 28.03.07 at 04:24 Dôvod: preklep

    Súbor hnut.vecí + leasing

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.