Zavrieť

Porady

účtovanie dotácie

Ahojte, poprosím Vás o radu s nasledovnou vecou:

Z dotacie vo výške 80601,- Sk sa nakupilo:
drobny majetok vo výške 33195,78 Sk
investicny majetok vo výške 31452,- Sk: z dotačných 31303,- Sk /cena fotoaparátu/ z vlastných 149,- Sk /poštovné/ - ročný odpis 5244,- Sk
SPOLU: 64498,78 Sk

Pri prijatí peňazí z ÚPSVaR sa dotácia zapísala do záväzkov vo výške 80601,- Sk. Mám dotáciu na konci roka ponížiť
o sumu 64498,78 Sk alebo o sumu zahrňujúcu drobný majetok a ročný odpis, t. j. 38439,78 Sk.

Môj názor je, že o prvú uvedenú sumu, kedže som z nej reálne vyčerpala toľko.

K 31.12.2006 zapíšem v uzávierkových operáciach POZD vo výške 38439,78 Sk, v ktorej je obsiahnutý nákup drobného majetku a
ročný odpis investičného majetku: 33195,78 + 5244. Sumu vo výške 26208,- Sk budem priznávať postupne ďalšie roky do POZD.
Je to takto správne?

To že časť z odpisovaného investičného majetku bolo hradených z dotačných peňazí a poštovné z vlastných to nijako neovplyvňuje???


Ďakujem za váš čas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    blender Pozri príspevok
    Ahojte, poprosím Vás o radu s nasledovnou vecou:

    Z dotacie vo výške 80601,- Sk sa nakupilo:
    drobny majetok vo výške 33195,78 Sk
    investicny majetok vo výške 31452,- Sk: z dotačných 31303,- Sk /cena fotoaparátu/ z vlastných 149,- Sk /poštovné/ - ročný odpis 5244,- Sk
    SPOLU: 64498,78 Sk

    Pri prijatí peňazí z ÚPSVaR sa dotácia zapísala do záväzkov vo výške 80601,- Sk.

    Nezabudni dotáciu zaevidovať okrem knihy závazkov aj do knihy pohľadávok a pri jej príjme zaevidovať ako uhradenú dňom prijatia dotácie.

    Mám dotáciu na konci roka ponížiť
    o sumu 64498,78 Sk alebo o sumu zahrňujúcu drobný majetok a ročný odpis, t. j. 38439,78 Sk.

    Dotáciu zahrnieš o kúpu drob.majetku a o ročný odpis.

    Môj názor je, že o prvú uvedenú sumu, kedže som z nej reálne vyčerpala toľko.
    K 31.12.2006 zapíšem v uzávierkových operáciach POZD vo výške 38439,78 Sk, v ktorej je obsiahnutý nákup drobného majetku a
    ročný odpis investičného majetku: 33195,78 + 5244. Sumu vo výške 26208,- Sk budem priznávať postupne ďalšie roky do POZD.
    Je to takto správne?

    správne

    To že časť z odpisovaného investičného majetku bolo hradených z dotačných peňazí a poštovné z vlastných to nijako neovplyvňuje???

    neovplyvňuje


    Ďakujem za váš čas
    odpoveď fialovou.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Podľa § 17 ods.3 písm.h.)ZDP sa do základu dane u daňovníka účt.v JÚ, zahrnie dotácia v tom zdaňovacom období,v ktorom boli prijaté postupne vo výške odpisov,alebo v pomer.časti zodpovedajúcej použitej dotácie.

    blender je offline (nepripojený) blender

    blender
    Ďakujem kráááááááááááásne.

    Len neviem, či zaevidovaný záväzok voči ÚPSVaR mám ponížiť o všetky minuté prostriedky alebo len o drobný majetok a ročný odpis.

    Na konci roka mi je to už jasné pri uzávierkových operáciách, len v tej knihe záväzkov....

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    blender Pozri príspevok
    Ďakujem kráááááááááááásne.

    Len neviem, či zaevidovaný záväzok voči ÚPSVaR mám ponížiť o všetky minuté prostriedky alebo len o drobný majetok a ročný odpis.

    Na konci roka mi je to už jasné pri uzávierkových operáciách, len v tej knihe záväzkov....
    Závazok ponížiš o skutočne minuté prostriedky, To že sa kúpil majetok a odpisuje sa to je už druhá vec.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    blender Pozri príspevok
    Super. Ešte raz ďakujem. Vždy som šokovaná /milo/ ako bleskovo to tu funguje.
    to rýchly server má na svedomí

    marcelien je offline (nepripojený) marcelien

    marcelien
    jezi pomozte mi niekto, bo tiez cim dlhie citam o doacii, tak neviem nic... mam prijatu dotaciu - PNZD /dotácie/ nakupila som z toho PC - VOZD /prevadz.rezia/ a zaroven aj intenym dokladom POZD ú ostatne prijmy/ prosim prosim

    skuba je offline (nepripojený) skuba

    skuba
    Ahojte chcela by som poradiť v týchto otázkach:
    z dotácie poskytnutej z ÚP si platím ZP, avšak dopredu už viem, ze pri ročnom zúčtovaní ZP za rok 2007 budem mať preplatok. Musím tieto vrátené peniaze znova použiť ako peniaze z dotácie,a ten daný výdavok aj keď už po druhý krát zaregistrovať ako čerpanie z dotácie?
    Pri zrušení živnosti, k 30.6.2008 budem povinná zaplatiť nedoplatok na ročnom zúčtovaní ZP? V prípade toho, keď tiež zruším živnosť k 30.6.2008 a budem mať preplatok z ročného zúčtovania ZP, a to poistné som platila z dotácie ÚP vrátia mi tento preplatok, nebudem ho musieť vrátiť Úradu práce?
    ďakujem

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Neviem akú zmluvu máš s úradom práce, tiež som čerpala príspevok, ale nemôžem ho použiť na úhradu zdravotného poistenia!?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.