Zavrieť

Porady

Materiál ako vklad

Mám takú otázku, môže spoločník vložiť nejakým spôsobom do svojej sro materiál? Akým spôsobom a ako to zaúčtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    513/1991 §58 ods.1
    Základné imanie spoločnosti je peňažné vyjadrenie súhrnu peňažných i nepeňažných vkladov všetkých spoločníkov do spoločnosti.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    misa Pozri príspevok
    Mám takú otázku, môže spoločník vložiť nejakým spôsobom do svojej sro materiál? Akým spôsobom a ako to zaúčtovať?
    Skús pozrieť napr. tu:

    http://www.porada.sk/t20303-nepenazn...ht=%22vklad%22

    alebo aj tu:

    http://www.porada.sk/t37358-nepenazn...ht=%22vklad%22

    a ešte jeden link, kde ide priamo o vklad materiálu:
    http://www.porada.sk/t24787-nepenazn...En%FD+vklad%22
    Naposledy upravil sta : 28.03.07 at 05:57

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Ak je ten spoločník zároveň živnostník, môže ten materiál s.r.o.-čke vyfakturovať.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    misa Pozri príspevok
    Nie je, inak by som to tak urobila. Ide o dosť vysokú čiastku....

    Tak potom to chce spoločník darovať s.r.o.-čke? V tom prípade ide o nepeňažný dar, účtovaný ako 131111/413.
    Naposledy upravil sta : 28.03.07 at 07:54

    misa je offline (nepripojený) misa

    misa
    Ako dar by som to mohla zaúčtovať. Lenže ak sa z toho materiálu niečo vyrobí (prípadne tovar sa predá) dám to do spotreby, bude to v nákladoch a to by tam asi byť nemalo. V tom linku čo ste pripli je to zároveň účtované do výnosov. Som z toho zúfalá, neviem čo s tým.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    misa Pozri príspevok
    Ako dar by som to mohla zaúčtovať. Lenže ak sa z toho materiálu niečo vyrobí (prípadne tovar sa predá) dám to do spotreby, bude to v nákladoch a to by tam asi byť nemalo. V tom linku čo ste pripli je to zároveň účtované do výnosov. Som z toho zúfalá, neviem čo s tým.
    A prečo by spotreba tohto materiálu nemala byť v nákladoch? Veď predsa, ak by sa jednalo o tovar, tak keď ho predáš máš z neho tržbu účet 604, spotrebu zaúčtuješ na účet 504. A ak sa jedná o materiál, tak buď ho predáš ako materiál, čiže máš zasa z neho výnosy aj náklady (spotreba), alebo ho použiješ na výrobu nejakého výrobku a zasa máš aj N aj V.

    misa je offline (nepripojený) misa

    misa
    Neviem stále sa mi to nezdá. Zaúčtovala by som nepeňažný dar 112/413, spotrebu materiálu 501/112. Predaj normálne 211/601.
    V tom pripnutom linku je zápis 112/648 - to sa kedy používa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.