Zavrieť

Porady

2% z dane

ak mi zamestnavatel urobil rocne zuctovanie dane a bola mi vratena dan vo februarovej vyplate. Je mozne este darovat 2%? Ako to mam urobit?
Dakujem
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

2 % je možné poukázať do 30.4.2007. Stačí dať mzdovej vyhlásenie o poukázaní sumy, ona potvrdí a zároveň doloží potvrdenie o zaplatení dane. To je všetko, Ty to podáš na príslušnom daň.úrade.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Zamestnanec može poukázať 2 % do 30.4.2007,treba si dať vypísať potvrdenie o zapl.dane a vypísať tlačivko na poukázanie,tlačivá nájdeš na www.2% dane.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

denisamka Pozri príspevok
ak mi zamestnavatel urobil rocne zuctovanie dane a bola mi vratena dan vo februarovej vyplate. Je mozne este darovat 2%? Ako to mam urobit?
Dakujem
2% môžeš darovať do konca apríla. Potrebuješ k tomu potvrdenie o zaplatení dane a tlačivo( Vyhlásenie o poukázaní ....), ktoré nájdeš na www.rozhodni.sk , komu chceš ich venovať.
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Musí Ti však vychádzať suma min. 100,-- Sk.
0 0
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
Čo sa týka tých 2 % mám otázočku - na tento účel sa teda zoberú zaplatené preddavky na daň počas celého roka mínus nárok na daňový bonus a zo sumy čo vyjde sa vypočítajú tie 2 %?????
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Darana Pozri príspevok
Čo sa týka tých 2 % mám otázočku - na tento účel sa teda zoberú zaplatené preddavky na daň počas celého roka mínus nárok na daňový bonus a zo sumy čo vyjde sa vypočítajú tie 2 %?????
uvádza sa r. 03 z potvrdenia o zaplatení dane, ktorá je súčasťou tohto vyhlásenia. Je tam daňová povinnsť, znížená o DB.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Len doplním Majku.....a je to z "Ročného zúčtovania"
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Darana Pozri príspevok
Čo sa týka tých 2 % mám otázočku - na tento účel sa teda zoberú zaplatené preddavky na daň počas celého roka mínus nárok na daňový bonus a zo sumy čo vyjde sa vypočítajú tie 2 %?????
Ako podklad použiješ Potvrdenie o zaplatení dane - r. 1/daň/ - r.2 /DB/=3.
Z dane zníženej o DB vypočítaš 2 %
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ejha, Majka je stále šikovnejšia.
0 0
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
No u nás sa toľko nezarába, čiže 2 % z nuly asi nikomu nedarujeme......
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Darana Pozri príspevok
No u nás sa toľko nezarába, čiže 2 % z nuly asi nikomu nedarujeme......

Tak to veru nie, kde nie je daň, ani DÚ neberie, ani nedaruje.
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

drobeceva Pozri príspevok
2 % je možné poukázať do 30.4.2007. Stačí dať mzdovej vyhlásenie o poukázaní sumy, ona potvrdí a zároveň doloží potvrdenie o zaplatení dane. To je všetko, Ty to podáš na príslušnom daň.úrade.
Čiže ja ako "mzdová" dostanem od zamestnanca vyhlásenie kam doplním údaje z potvrdenia o zaplatení dane a potvrdím. Do riadku 09 vo Vyhlásení doplním riadok 03 z Potvrdenia, správne? Vyhlásenie si nechávam ja a potvrdenie predloží zamestnanec na DÚ? A ako je to s odvedením tých 2%? Kto to odvádza? Ja ako zamestnávateľ alebo priamo DÚ?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

KatarínaL Pozri príspevok
Čiže ja ako "mzdová" dostanem od zamestnanca vyhlásenie kam doplním údaje z potvrdenia o zaplatení dane a potvrdím. Do riadku 09 vo Vyhlásení doplním riadok 03 z Potvrdenia, správne? Vyhlásenie si nechávam ja a potvrdenie predloží zamestnanec na DÚ? A ako je to s odvedením tých 2%? Kto to odvádza? Ja ako zamestnávateľ alebo priamo DÚ?
Ty, ako mzdová, mu vystavíš potvrdenie o zaplatení dane. Tým to pre teba skončilo. Na základe toho potvrdenia si zamestnanec vypíše vyhlásenie, samozrejme, môžeš mu ho vypísať aj ty. Ostatné je na zamestnancovi, vypísané vyhlásenie aj s priloženým potvrdením o zaplatení dane, si on sám zanesie na príslušný DÚ podľa jeho bydliska a DÚ odvedie 2% dane tomu, koho uviedol vo vyhlásení.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Ahojte poraďáci, prosím usmerníte ma?
Do potvrdenia o zaplatení dane do riadku 06 napíšem sumu nedoplatku a dátum?? mám tam dať výplatný dátum v ktorom bol nedoplatok strhnutý a teda aj odvedený na DÚ? (teda 15.04.2007 za marec? tak?) Tento istý dátum uvediem aj do Vyhlásenie do riadku 11?
A ešte ma zaujíma čo mám napísať do riadku Miestne príslušný správca dane............. iba napr. DÚ Banská Bystrica??....
Ďakujem
Naposledy upravil Netka : 18.04.07 at 10:57 Dôvod: poplietol sa preplatok s nedoplatkom
0 0
marmal marmal

marmal je offline (nepripojený) marmal

Na prve dve otazky ano, datum ked bola dan zrazena.
Danovy urad podla miesta bydliska, ak je v BB len jeden, staci DU Banska
Bystrica. Potom uz len zaniest alebo aj poslat postou.


Marta
0 0
sobica sobica

sobica je offline (nepripojený) sobica

A na tom potvrdení o zaplatení dane, ktoré vystavuje mzdová účtovníčka a ktoré je podkladom pre vyhlásenie na 2%, má byť aký dátum. Dátum toho dňa kedy ho vystavujem? Alebo najneskôr 31.3.2007? Moja kolegyňa tvrdí, že len do tohto dátumu. Preto už všetkých, ktorí ešte chcú poukázať 2% a prídu k nám na mzdovú účtareň odbije s tým, že už je neskoro. Viem, že 2% sa môžu poukazovať do konca apríla, takže v tom má trošku chaoz.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sobica Pozri príspevok
A na tom potvrdení o zaplatení dane, ktoré vystavuje mzdová účtovníčka a ktoré je podkladom pre vyhlásenie na 2%, má byť aký dátum. Dátum toho dňa kedy ho vystavujem? Alebo najneskôr 31.3.2007? Moja kolegyňa tvrdí, že len do tohto dátumu. Preto už všetkých, ktorí ešte chcú poukázať 2% a prídu k nám na mzdovú účtareň odbije s tým, že už je neskoro. Viem, že 2% sa môžu poukazovať do konca apríla, takže v tom má trošku chaoz.
2% môžeme venovať do 30.4.2007., takže na potvrdení môže byť aj apríl. Ak mal nedoplatok dane r.06, tam musí byť najneskorší dátum 31.3.2007.<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### -->
0 0
sobica sobica

sobica je offline (nepripojený) sobica

Veľmi pekne ďakujem. Pekný deň.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Tweety Pozri príspevok
2% môžeme venovať do 30.4.2007., takže na potvrdení môže byť aj apríl. Ak mal nedoplatok dane r.06, tam musí byť najneskorší dátum 31.3.2007.<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### -->
Prečo 31.03.2007 a ak sme mu nedoplatok strhli vo výplate za marec ale 13.04.2007?
Nemá tam byť 13.04.2007?
Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Netka Pozri príspevok
Prečo 31.03.2007 a ak sme mu nedoplatok strhli vo výplate za marec ale 13.04.2007?
Nemá tam byť 13.04.2007?
Ďakujem.
Nie, nemá, je to uvedené aj na Vyhlásení.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať